banner864

Maden faciasıyla ilgili yeni gelişme 08 Kasım 2014, 16:21

Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Maden ocağı sahibi Saffet Uyar için ise arama emri çıkarıldı.
Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Maden ocağı sahibi Saffet Uyar için ise arama emri çıkarıldı. 

Karaman Ermenek'te 18 işçinin mahsur kaldığı maden faciasında flaş bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili 7 kişi gözatına alındı. Açıklamayı Enerji Bakanı Taner Yıldız yaptı.
"Toplam 8 kişilik gözaltı olduğunu,1 kişi için yakalama emri çıkartıldığını ve 7 kişinin gözaltına alındığını biliyoruz."

Facianın yaşandığı Hasşekerler Maden şirketinin sahibi Saffet Uyar hakkında yakalama emri çıkarıldı. Bakan Yıldız, hali hazırda gözaltına alınan 2 kişinin de şirket ortaklarından olduğunu söyledi.
"1 kişi için yakalama emri çıkarılmış. Ocağın sahibi olan kişi olduğunu söyledi. Diğer 7 kişinin 2'si ocağın sahiplerinden. Diğer 5 kişi de teknik personel."

Su baskınının yaşandığı madende işçileri ölüme götüren ihmaller tek tek sıralanmıştı. Bakan Yıldız bu konuyla ilgili de çarpıcı bilgiler verdi.
"Eski ocağın 6-7 metre yanına yaklaşıp, ordan suyun boşalabileceği bir mesafeye gelmişler. Tabiki bu çok açık bir hata. Bunun yapılmasının hiç ama hiç doğru omadığını ve bedelinin de çok ağır olacağını bir kez daha söylemek isterim."


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar