banner864

Madenciler virgül koydu hedef Ankara! 24 Eylül 2014, 15:28

Zonguldaklı madencilerin işten çıkarmalara karşı Valilik önünde başlattığı eylem sona erdi. Sendika "haksız duruma düşmemek için işinize geri dönün" dedi, işçiler "sonuç almadan eylemi bitirmeyeceğini" söyledi. Kısa süre sonra işçiler ikna oldu, 2 gündür eylemde olan madenciler işbaşı yaptı.

Madenciler virgül koydu hedef Ankara! paylaşan: ulusalkanal
Görüntüler Zonguldak'tan. Sendika, madencilerin iki gündür valilik önünde sürdürdüğü eylemi bitirmesini istedi, işçiler ise önce duruma tepki gösterdi.

Hattat Holding'e bağlı kömür ocağında çalışan işçiler, 16 arkadaşları işten çıkarıldığı için iki gündür valilik önünde eylemdeydi. Protesto bitti, madenciler akşam saatlerinde aileleriyle birlikte Genel Maden İşçileri Sendikası'na gitti.

Madenciler eylem nedeniyle iki gün boyunca iş başı yapmadı. Yasal olarak 3 gün üst üste işe gitmemeleri durumunda işten çıkarılacaklardı. Sendika bu nedenle, eylemin bitmesini işçilerin de işbaşı yapmasını istedi, madenciler ise önce bu duruma tepki gösterdi.

Kısa süren gerginliğin ardından madencilerle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıdan, eylemi bitirme kararı çıktı.

Madenciler gece vardiyasıyla işbaşı yaptı. Şimdi, işten çıkarmaların son bulması için sendikanın Ankara ile temasları sürüyor. Eğer sonuç alınamazsa maden işçileri Zonguldak'tan Ankara'ya gitmeyi planlıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder