banner864

"Madenler rant alanı olarak görülüyor" 31 Ekim 2014, 20:25

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in Ermenek maden faciasıyla ilgili itirafları özelleştirme ve taşeronlaştırma tartışmasını yeniden başlattı. Ulusal Kanal'a konuşan Maden İş Genel Başkanı Nurettin Akçul, yaşanan olayın kaza değil bir maden cinayeti olduğunu belirtti. Akçul, madenlerin devlet eliyle işletilmesinin zamanının geldiğini söyledi.

"Madenler rant alanı olarak görülüyor" paylaşan: ulusalkanal
Karaman'daki maden faciası dikkatleri yeniden kamulaştırmaya talebine çevirdi. Maden İş Genel Başkanı Nurettin Akçul, madenlerin devlet tarafından işletilmesini savundu.

Önce Soma'da katledilen 301 işçimiz, şimdi de Ermenek'te sular altında kalan 18 canımız. Bilanço özel sektör elindeki maden işletmeciliğinin iflası olarak değerlendirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de “özel sektörle” ilgili itiraflarıyla birlikte kamulaştırma yeniden gündemde.

Maden-iş Genel Başkanı Nurettin Akçul kazayı Ulusal Kanal'a değerlendirdi. Yaşanan olayın cinayet olduğunu belirten Akçul, özelleştirmenin sorgulanması gerektiğini söyledi.

Özel sektörün amacının kar olduğunu vurgulayan Maden-İş Genel Başkanı, özellikle linyit madenlerinin devlet tarafından işletilmesi gerektiğini belirtti.

HABER:BURCU KAHRİMAN
KAMERA:SERKAN BAYRAKTAR

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar