banner864

Mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı 22 Aralık 2013, 12:55

Bakan oğulları Barış Güler, Kaan Çağlayan ve Oğuz Bayraktar ile İşadamı Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan'ın mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı. Süleyman Aslan ayakkabı kutusundaki 4 buçuk milyon doların "İmam Hatip bağışı" olduğunu savundu. Rıza Sarraf İçişleri Bakanı Muammer Güler'i "yol yordam öğrenmek için aradığını" iddia etti.
Bakan oğulları Barış Güler, Kaan Çağlayan ve Oğuz Bayraktar ile İşadamı Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan'ın mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı.

Yolsuzluk parası olduğu belirtilen paralar, savcılıkta ilginç ifadelerle savunuldu.

Tutuklanan Barış Güler, rüşvet alırken çekildiği iddia edilen fotoğraflarla ilgili, "bir akrabamdan alacağımı tahsil ederken çekildi" savunmasını yaptı. Güler, Rıza Sarraf'ın yanında çalışan Rüçhan Bayar'dan alacağı olduğunu ve kendine bu nedenle ödeme yapıldığını iddia etti.

Bakan Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, İşadamı Rıza Sarraf ile ilişkisini kabul etti; ancak rüşvet suçlamasını reddetti. Rıza Sarraf'la aile dostu olduğunu söyleyen Çağlayan, "Eşi düğünümde sahne aldı. Sadece sahne masrafını talep ettiler. Kendisi sadece dostluğumuzun gereği bana bir takım elbise almıştı ve bir de beğendiğim bir valizi hediye etmişti." dedi.

İşadamı Rıza Sarraf ise ifadesinde 2012 yılında 20 milyar liralık altın ticareti yaptığını beyan etti. Sarraf, Bakan Muammer Güler'den ise, "yol yordam öğrendiğini" söyledi.

Sarraf, rüşvet kodu olduğu iddia edilen "Cash to CAG" ifadesinin de Bakan Zafer Çağlayan ile ilgili olmadığını savundu.

Sarraf, Rüçhan Bayar'ın borcu için Bakan Güler'in oğlu Barış Güler'e 200 bin dolar verdiğini belirtti.

Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ise ayakkabı kutusundaki 4 buçuk milyon doların bağış olduğunu iddia etti. Arslan, Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi için toplanan bağışların işlerin yolunda gitmemesi nedeniyle kendisinde kaldığını savundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Recep TOPBAŞI :

Türk gelenekleri bunu gerektirir zaten. Bizler sevdiklerimize hep hediye olarak valiz alırız? Bide ayakkabı kutusu...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar