Mahkemeden AOÇ için önemli karar! 05 Ağustos 2015, 19:46

Ankara 5. İdare Mahkemesi, Atatürk Orman Çiftliği’nin tüm alanlarını kapsayan Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nı oybirliğiyle iptal etti. Kararla birlikte Aksaray, Ankapark ve bu binaların bağlantı yolları hukuki dayanağı olmayan yapı durumuna düştü. Ankara Mimarlar Odası Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Cumhurbaşkanını hukuku uygulamaya davet etti.
Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerindeki imarlaşmayla ilgili  Ankara 5. İdare Mahkemesi'nde önemli bir karar çıktı. Mahkeme, Atatürk Orman Çiftliği’nin Aksaray'ı da içine alan Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nı oybirliğiyle iptal etti.

Kararla birlikte Aksaray, Ankapark ve bu binaların bağlantı yolları hukuki dayanağı olmayan yapı durumuna düştü. Gözler şimdi Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere kamu kuruluşlarının atacağı adımlarda.

Ulusal Kanal’a konuşan Ankara Mimarlar Odası Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, iptal kararını memnuniyetle karşıladığını belirtti. Candan, yargı sürecini hatırlattı ve davalı kamu yöneticilerinin duruşmalardaki savunmalarının aciz olduğunu anlattı.

Candan, çiftlikte yaşanan hukuksuzluğun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemdeki sözleri ile başladığını belirtti.  Erdoğan başta olmak üzere yöneticileri yargı kararlarına uymaya davet etti.
 
HABER: CEM BAYAN
KAMERA: MEHMET ALİ GÜLSEVEN

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

metin :

Kimi kime şikayet ediyoruz!!!mahkeme kararına saygı duymayan VATAN hainine mi.... Yaptırım gücümüz var mı? Millet olarak uyumaya devam

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar