banner864

Mahruki: 'Zenciler giremez' gibi bir bakış açısı' 12 Şubat 2014, 11:46

 CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak gösterilmek istenen ancak İşçi Partili olduğu iddiasıyla adaylığı geri çekilen AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, gündeminde böyle bir konu olmadığını belirtti. Mahruki, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'dan telefon aldığını ve kendisine CHP'den Kadıköy Belediye Başkan adayı olma teklifi geldiğini anlattı. Teklifi reddettiğini vurgulayan Mahruki "Bunun üzerine Umut Oran tarafından ikinci kez arandım. Oran bana 'Bunu ister rica, ister talimat olarak kabul edin. Bu bir görev' dedi. Ben de görev olduğu için kabul ettim” diye konuştu.

İşçi Partisi üyesi olmadığını ifade eden Mahruki "Neticede İşçi Partili olsam ne fark eder? Sonuçta bu 'Zenciler giremez' gibi bir bakış açısı. Ankara'da MHP'li birini Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermişken, kendi partisinin içinden DYP'den DSP'den MHP'den bir sürü insanı zamanında partiye alabilmişken şu noktada böyle saçma sapan bir karar alınması çok garip” şeklinde konuştu.
Yerel seçimlerde CHP'nin Kadıköy Belediyesi'ni almasına kesin gözüyle bakıldığını vurgulayan Mahruki şöyle devam etti: "Yüzde yüz kazanılacak bir belediye. Buradan aday gösterilmek demek yarın sabah belediye başkanısın demek. Demek ki kendisine yer kapmak isteyen, Kadıköy'ü başka kimseye bırakmak istemeyen birileri var.”'İP ile ilişkim Lozan'da başladı'
Nasuh Mahruki yaptığı yazılı açıklamada ise İşçi Partisi'yle (İP) bağının soykırım yalanına karşı mücadele vermek olduğunu söyledi. Mahruki şunları kaydetti: "İşçi Partisi'nin Doğu Perinçek öncülüğünde düzenlediği, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın da yer aldığı, herkesin kendi masraflarını karşılayarak katıldığı ve Lozan'a, 300 aydınla çıkarma yaparak Ermeni Soykırımı Yalanları'na karşı yapılması gereken en doğru hamleyi hep birlikte yaptığımız, "Ermeni Soykırımı uluslararası Emperyalist bir yalandır" sözünü hep birlikte İsviçre'de haykırarak, bu suçu işlediğimiz süreçle başladı İşçi Partisi'yle ilişkim.

'Güzel ve yiğit insanları tanıdım'
Mahruki, Güneydoğu'da İşçi Partisi'nin görüşleriyle, kendi görüşlerinin örtüştüğünü de belirterek, şöyle devam etti: "Kıbrıs'taki egemenlik haklarımızdan en küçük bir taviz verilmemesi konusundaki düşüncelerim de, Güneydoğu'nun PKK'ya ve kimseye terk edilemeyeceği konusundaki düşüncelerim de İşçi Partisi'nin düşünceleri ve eylemleriyle örtüştüğü için bu iki konuda da onlarla birlikte hareket ettim. Tabii artık bu kadar zaman ve birlikte mücadele içinde, içlerinde bir dolu güzel ve yiğit insanı tanıdığımı ve çeşitli seviyelerde dostluk ilişkilerimiz olduğunu da eklemeliyim."

Yeşim Çataltaş
Aydınlık

Yorumlar

irfan manyas :

umut oranın düştüğü durumu düşünebiliyor musunuz!...kılıçdaroğlu ulusalcıları yavaş yavaş tasfiye ediyor...konak adayını hatırlıyorum ;gezide de garip ,haince açıklamaları vardı.türkiyenin her tarafında hastalık aynı...bu yüzden mayıs ayında dede ve baba ocağım chp den ayrıldım...adam partinin başına abd tarafından atanmış müdür!....

Ayşe Meral :

Nasuh Mahruki'nin yurtsever olması, Atatürkçü olması nedeniyle CHP tarafından veto edilmesi için yetti de arttı bile. Ayrıca İşçi Partisi üyesi olsa bile, Atatürkçü, yurtsever bir kişinin CHP yönetimi tarafından İşçi Partili diye etiketlenerek veto edilmesi de güzel. Demek ki Atatürk'ün partisi İşçi Partisidir. Kendilerini hala Atatürk'ün partisinde sanan CHP liler bu konuyu biraz düşünsün bakalım.

erol uysal :

mahrukii zencimi

Emine gencoglu :

CHP de Kilicaroglu istifa etmesi gerekiyor tabani Atatürk cü olduguna inaniyorum ama Kemal in Dönek oldugu ortada. Yerine tarhan gelebilir.

BÜLENT BİLGİN :

olsun nasuh kazandi,tüm türkiyenin sevdasini.chp değil..

Derya Ulusoy :

Bu chp neyin pesinde???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar