“Makam odasındaki Türk bayrağını kaldırın“ 08 Ekim 2013, 17:51

Andımız'ın ardından Türk bayrağı da AKP açılımının kurbanı oldu. Ankara Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir, Türk bayrağından rahatsız oldu. Cinbir, İlçe Milli Eğitim'de görevli müdür ve amirlerin makam odalarındaki Türk bayraklarının kaldırılmasını emretti. İşte Türkiye Cumhuriyeti okullarında Türk bayrağını yasaklayan 25 Eylül tarihli skandal resmi yazı...
Ankara Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir, Türk bayrağından rahatsız oldu.
Cinbir, Türkiye Cumhuriyeti okullarında Türk bayrağının kaldırılmasını emretti. Skandal talimatın Kaymakam imzalı belgesi ortaya çıktı.

Şevket Cinbir, Gölbaşı Kaymakamlığı görevine atanmasının ardından ilk işi Türk bayrağını yasaklamak oldu. 2 Eylül'de göreve başlayan Cinbir, 25 Eylül tarihli yazıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapan müdür ve amirlerin makam odalarına Türk bayrağı koymasını yasakladı.

Skandal yasağa, 1985 tarihli Türk Bayrağı Tüzüğü gerekçe gösterildi. Kaymakam Cinbir, yazıda Türk bayraklarının makamlardan kaldırılmasını önemle rica etti.

Türk Bayrağı Tüzüğü'nün 18. maddesinde sayılmadığı halde odasına Bayrak koyan kurum müdür ve amirlerinin uygulamaya son vermesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

Bu yazı, 2 Ekim tarihinde Şube Müdürü Naci Kurt imzasıyla alt birimlere gönderildi.


"ÇALIŞTIĞIM BÜTÜN İLÇELERDE TÜZÜĞÜ UYGULADIM"

Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir'den haberle ilgili bir açıklama geldi. Cinbir, Türk Bayrağı Tüzüğü'nün 18. maddesi uyarınca, bayrak konulacak makam odalarının belli olduğunu belirtti ve "tüzükte yazan hükmü uyguladım" dedi. Cinbir, "Çalıştığım bütün ilçelerde bu tüzüğün gereğini yerine getirdim. Ben de tüzükte yazılanları doğru buluyorum. Kaymakam bayrak düşmanı olmaz" diye konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ankaralı :

hayırdır kaymakamım pkk bayrağımı açmamız gerekiyor. Öğretmenlerimizin senin gibi bir insanı yetiştirdiği için utanıyorum. O makama gelmişsiniz ama bir arpa boyu yol bile alamamışsınız. Yazıklar olsun.

Celal UZUN :

bu adam kim oluyorki türk bayrağını makam odalarından kaldırma cesaretini gösteriyor.herhalde gölbaşı gibi tarıkatların yoğun olduğu bir i̇lçeden cesaret aliyor.şimdi artık vali olur.

cetin_evrim :

bir osmanlı bankası kadar osmanlı daha

TC ALI :

ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN, NE DİYEYİM

mdd :

recep şanlı bayrağımızı asmak için sizdenmi izin alacağız, istediğim her yere asarım. balkonuma, pencereme, arabama, iş yerime, masama. sizler neden rahatsız oldunuz. örnek aldığınız israil ve abd ye git bak bayrakları ana okulunda bile asılıdır. ama sizlerin niyeti başka. ulus devleti yıkıp insanları vatandaşlıktan köleye çevirmek.

recep :

bir kanalın manşetine takılıp yorum yapıyorsunuzBayrağın bulunaccağı yerler bayrak kanununda belirtilmiştirBunun dışındaki yerlerde kullanılan olur olmaz yrrlere asılan bayraklar onu sıradanlaştırır.Her şeyi sulandırdığımız gibi bu konuyuda bayrakları bulunması gereken yerlerde degil de sıradan memurların calısma odalarına insanların iş yerlerine yada evlerin başkonlarına gelişi güzel asmak ona verilen değeri arttırmaz aksine sıradanlaştırır. bu kanalın manşetinin peşine takılıp yorum yapamlar biran için bu kaymakamın bayrağın değerinin yüceltilmesi olduğunu düşünemez mi. ben bu kaymakamın yüce bayrağımızın olması gerektiği yerlerde olmasını olmamaması gerektiği yerlerde de olmamasını sağlamıştır

ayşegül arda :

korkuyorsunuz bu vatan size yedirilmeyecek

mustafa :

bu adamınaslı ne türk olamaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar