banner864

Maliki'den terörizme karşı mücadele çağrısı 01 Kasım 2013, 12:21

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, resmi temaslarda bulunmak için gittiği Washington'da terörizme karşı küresel savaş çağrısı yaptı. Terörün uluslarası çapta üretildiğini söyleyen Maliki, "bütün ülkeleri uluslararası bir toplantı yapmaya çağırıyoruz." dedi.
 Irak Başbakanı Nuri el Maliki, bütün ülkelere teröre karşı küresel çapta savaş açılması çağrısı yaptı. 
Maliki, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Washington’da, ABD Barış Enstitüsü’nde düzenlenen "Irak'ın Dönüşümü" adlı panelde konuştu. 

Teröre karşı küresel bir savaş çağrısında bulunan Maliki, "Uluslararası, küresel bir savaş açılmasını istiyoruz. Bu yüzden burada bütün ülkeleri Irak’ta teröre karşı uluslararası bir toplantı yapmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Terörizmin bütün ulusları tehdit ettiğini ifade eden Maliki, terörizmin artık yalnızca Irak’ın bir ürünü olmadığını, uluslararası çapta üretildiğini ve uluslararası güvenlik ve barışa yönelik çabaları baltaladığını söyledi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

sanki irak i öbür ülkeler takiyor da !!! sen kimsin ki öbür ülkeleri cagiriyorsun ? sen en önce kendi ülkene bak, dogru dürüst demokrasiyi uygula, ondan sonra bakariz !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar