banner864

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ''Kürdistan'' bayraklı Türkiye haritası yayınladı 08 Mart 2015, 17:37

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek twitter'deki resmi hesabında skandal bir paylaşım yaptı. Bakan Şimşek, Türkiye'nin tamamının sözde Kürdistan bayrağıyla gösterildiği bir twit paylaştı. Bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti.
 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek twitter'deki resmi hesabında skandal bir paylaşım yaptı. Bakan Şimşek, Türkiye'nin tamamının sözde Kürdistan bayrağıyla gösterildiği bir twit paylaştı. Bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek resmi twitter hesabından skandal bir fotoyu paylaştı.

"Ülkelerde yaşayan 2. büyük etnik gruba göre Avrupa haritası çizmişler, işte ortaya çıkan tablo" başlıklı paylaşımda, Türkiye haritasının tamamı sözde Kürdistan bayrağıyla kaplanmış olarak görülüyor.

Bakan Şimşek'in yaklaşık 1 milyon 200 bin takipçisiyle paylaştığı haritada, Almanya dahil 4 ülke ise en büyük 2. etnik grup Türkler olduğu için Türk Bayrağı ile gösteriliyor.


Batman doğumlu olan Bakan Şimşek, yüksek lisansını İngiltere'de University of Exeter'de tamamladı. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nde dört yıl kıdemli ekonomist olarak çalıştı. 1997'de New York'a yerleşerek uluslararası yatırım bankası UBS'de daha sonrada İngiltere'ye yerleşerek yatırım bankası Merrill Lynch’e çalışan Şimşek, 2007 Seçimleri'nde AKP'den Gaziantep, 2011'de Batman'dan miletvekili olarak meclise girdi. Şimşek, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanı sıra İngiliz vatandaşı.

Geçtiğimiz günlerde eski İçişleri Bakanı Efkan Ala Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde " Bu anayasayı tanımıyorum" diyerek tepki çekmişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

meclis :

Allah türk milletini uyandirsin meclis de hiç mi vatan dostu yok

Garip :

Cesur gazetecileri içeri sokan savcilar nerede

Malik boyraz :

dogdugunuz ulke icin deyil ikinci ulkeniz icin calisirsiniz cahil bakan bu ulke kimin sen haric herkes biliyor

zeki yaz :

beyni kireçlenmiş anlaşılan ne sağlıklı görebiliyor ne de sağlıklı düşünebiliyor!

misafir :

ingiliz dedeleri gibi ülkeyi illaki böleceklermiş maaşını bu halkın vergilerinden alacaksın ülkenin tüm imkanlarndan yararlanacaksın nankör adam

misafir :

ne günlere kaldık nerede cesur savcılar

E.Özaydin :

bu devletin anayasal düzenin korumak la görevli bas savcisi yok mu ? yoksa kayip ilani verelim gazetelere

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar