banner864

Maltepe Askeri Cezaevi'nden Özel'e yanıt var 23 Ekim 2013, 19:22

Maltepe Askeri Cezaevi'ndeki 12 muvazzaf kurmay albay bir mektupla, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e yanıt verdi.


Kurmay Albaylar, "kamu görevlisi olmanız, kamuya yönelik böylesi bir saldırıya sessiz kalmaya mazeret olamaz" dedi.

İşte o mektubun tam metni:

 HAKLIYIZ, SUSMAYACAĞIZ..


Aziz Türk Milleti,

Küçük yaşlarda binlerce insan arasından seçilerek askeri okullara girdik. Sizlerin ödediği vergilerle bu okullarda eğitim aldık. Zorlu sınavlardan geçtik, çocuk yaşlarımızda ülkemize ve milletimize sevdalandık.

Subay çıktık,bu zorlu ve onurlu görevimizde yola beraber çıktığımız bazı arkadaşlarımız şehit, bazıları gazi oldu.

Zorlu sınav ve eğitimlerden geçerek kurmay olduk. Yurt içi ve yurt dışında Türk Milletini şerefle temsil ettik. Vatan görevi karşısında aile, eş ve çocuklarımız her zaman ikinici planda kaldı. Bazen hastalıklarında yanlarında olamadık, bazen cenazelerinde.. Bize emanet ettiğiniz üniformalarımıza leke sürmedik, sürdürmedik.

Hayatımızın ve görevlerimizin en verimli döneminde aşağılık iftiralarla karşılaştık. Hiç alışık olmadığımız, hiç beklemediğimiz yöntemlerle oluşturulan bir cephede savaşa sürüldük. Türk Milleti adına karar verdiği öne sürülen 'mahkemelere' çağrıldık. Kimimiz yurt dışından, kimimiz ise yurdun dört bir tarafındaki birliklerimizden koşarak geldik. Görevini sevdayla ve eksiksiz yapanların özgüveni ile suçsuz olduğumuzu haykırdık. Asla merhamet dilenmedik, sadece adalet istedik.

Tarihin en büyük dijital sahteciliği ile Türk Milletinin bağımsızlığı ve güveliğinin yok edilmesine yönelik emperyalist komployu açıkça ortaya koyan bu 'davada', ikibine yakın sahteciliği ortaya koyduk. 'Davada', kanıt olarak öne sürülen dijital verilerin sahte olduğunu kesin olarak kanıtlayan, ülkemizin en saygın üniversitelerinin de içinde olduğu otuza yakın üniversite ve kurum tarafından düzenenlenen uzman raporlarını sunduk. Bu sahte verilerin mahkemece bir kez de resmi bilirkişilere inceletilmesine ilişkin haklı ve hukuka uygun talebimizi kabul ettiremedik. İddia ile ilgili olarak en ayrıntılı bilgi sahibi olması tabii olan dönemin komutanlarının tanık olarak dinletilmesi talebimiz de gerekçesiz olarak reddedildi. Avukatlarımız bulunmadan mahkum edildik. Vicdanını ve kalemini sömürgecilere kiralamış bir kısım medya tarafından linç edildik.

Kendi yurdumuzda, kendi mahkemelerimizde duyulmak istenmeyen sesimiz, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu İnsan Hakları Konseyi Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu'nda duyuldu. 01.05.2013 tarihli kararda; adil yargılanma ilkelerinin ihlal edildiği, bizlerin özgürlüklerimizden yoksun bırakılmamızın keyfi ve hukuka aykırı olduğu belirtilmiştir.

KENDİ YURDUMUZDA ESİR ALINDIK

Aziz Türk Milleti,

Size, Maltepe Askeri Cezaevinden sesleniyoruz. Sizden, tutsak kalacağımız her yıla karşılık bize bir dakikanızı ayırmanızı istirham ediyoruz. Bizim için sizlerin vicdanında aklanmış olmamız herşeyin üstündedir. Gelin, gözlerinizin içine bakarak size suçsuzluğumuzu anlatalım.. Hiçbir hukuksuzluğun içinde yer almadığımızı beraber haykıralım.

Bizlerin sahte 'deliller'le esir alındığını, asıl hedefin Türk Milletinin bağımsızlığı ve güvenliği olduğunun bilinmesini isteriz.

İcra edilen kamu görevi, -kamuya yönelik böylesine bir saldırıya demokratik tepkinizi açıkça ortaya koymanızı zorunlu kılarken- sessiz kalmanızın asla bir mazereti olamaz. Hatırlatmak isteriz ki, ülkemizin en yüksek yargı kurumu, Anayasa Mahkemesi'nin Başkanı, dava dosyasını henüz okumadıkları halde, ilerde karar verecekleri bir dosyayla ilgili olarak 'bunları umutlandırmayın', diyerek, yani 'dosya bize gelirse hiç şansları yok' anlamına gelen, hakkımızda verilen hukuk dışı karara kamuoyu desteği sağlamaya yönelik açıklamalarda bulunabilmiştir. Bu kişi tarafsız ve bağımsız olması gereken bir mahkeme başkanı ve 'kamu görevlisidir'. Benzer bir demeç, yargı teşkilatının başında olması sebebi ile yargıyı etkileyebilecek güçlerin en başında gelen, 'kamu görevlisi' Adalet Bakanı tarafından verilebilmiştir.

Linç kampanyasını sürdürmeye, hukuksuzluğu savunmaya engel teşkil etmeyen kamu görevinin, gerçeklerden ve ülke yararlarından yana tavır amaya engel oluşturmayacağı kuşkusuzdur.

Sizlerden beklentimiz, haklarımızı savunmak doğrultusunda, yasalara uygun demokratik tepkinizi göstermenizdir. Sürece seyirci kalmak, bu hukuksuzluğa ortak olmaktır.

BİZLER SİZLERİ HİÇ UNUTMADIK, SİZLER DE BİZLERİ DAİMA HATIRLAYINIZ..

MALTEPE ASKERİ CEZAEVİNDE TUTSAK EDİLMİŞ 12 KURMAY ALBAY


ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

inci kulakci :

allah tum subaylarimiza yardim etsin.dualarimiz size allah cocuklariniza eslerinize yardim etsin

inci kulakci :

bende haymanada buyuk dedesi sehit olanbir vatan evladiyim babannem bile babasini tanimamis.hep anlatirdi oda subaymis.bu vatan yoktan var oldu.o yuzden sehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde bu vatan topragina ayak basiyoruz.ordumuzun guzel komutanve subaylari insallah guzel allahim sizlere yardim etsin.insallah ailenize evlatlariniza kavusursunuz.halkimizda bu ssessizlige ses cikartsin.

Melek Oğuz :

yemin ediyorum mektubu okurken gözümden yaşlar geldi.Bu hainliğin hesabı elbet sorulacak.

Saban Capulcu :

benim türk subayina güvenim sonsuzdur. gkb necdet özel simdi durum degerlendirmesi yapiyordur. saniyorum 29 ekim cumhuriyet bayramini veya 10 kasimi bekliyordur. onuru ile beklenilen istifasini verecektir. türk subayi verdigi sözün arkasindadir.

kerem anafartalar :

türk subayı şeref namus ve atatürk tür arkanızdayız türk milleti olarak ne mutlu türküm diyene

Selahattin Küçükçolak :

adalet mülkün değil de, zulmün temeli olunca, hukukun zalimlerin el birliği ile ortadan kaldırılmasına ses çıkarmayan, ülkenin içine düşürüldüğü kaosa seyirci kalan bir genelkurmay başkanı bu ordunun başı olamaz...

son kale :

allah tum vatanseverlere yardım etsin..

Öznur Öksüz :

Ben şerefli bir gazi kızıyım. Oraya alınmaya başladığınız ilk andan itibaren size yöneltilen hiçbir suça inanmadım, inanmıyacağım. Dualarım sizinle. Ben Allahın adaletine inanıyorum. Biraz geçte olsa asıl suçluların yani sizi orda tutanların cezasını bulacağını biliyorum. Allah yar ve yardımcınız, yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene.....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder