banner864

Mansur Yavaş'tan seçim sonuçlarına tepki! 11 Ağustos 2014, 21:07

"Mansur Yavaş, siyasetçinin alamadığı her oyun sorumlusu bizzat kendisidir."
30 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan  Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarını Twitter üzerinden değerlendirdi.

Mansur Yavaş'ın açıklamaları şöyle:


-Siyasetçinin alamadığı her Oyun sorumlusu bizzat kendisidir. Ya kendini ya projelerini iyi anlatamamıştır. Veya stratejisi yanlış olabilir.

-Siyasetçi alamadığı oyun sorumluluğunu asla seçmene atmamalı seçmeni suçlamamalıdır. Yani size oy verdiği zaman akil, vermeyince cahil olamaz.

-Seçime girerken her şeyi hesap edip göze alarak girersiniz. Seçimden sonra bahaneler bulmak siyasetçinin yapmaması gereken bir şeydir.

-Kaybeden siyasetçinin ilk yapması gereken şey ders çıkarmaktır. Oy vermeyen seçmenin neden vermediğini araştırmalı ve gereğini yapmalıdır.

-Özeleştiri kötü ve utanılacak bir şey değil,aksine başarının anahtarıdır. Seçmen sandığa gitmez ise yine sorumlu sizsiniz.

-Demek ki seçmeni sandığa koşa koşa götürecek ortamı gerçekleştirememişsiniz ve umutlandıramamışsınızdır. Sorumlu seçmen asla değildir.
Etiketler

Yorumlar

mahmut çevik :

sayın kılıçdaroğlu ve bahçeli istifa etmelidir chp ye süheyl batum veya emine ülker tarhan gelmeli mhp nin başına da haydar baş gelmeli dir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar