banner864

Marmaray'da tartışmalar bitmiyor! 28 Ekim 2013, 22:42

29 Ekim'de hizmete açılacak Marmaray'la ilgili tartışmalar bugünde meclisin gündemindeydi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Erdoğan'a yanıtlaması için, Marmaray'ın eksiklikleriyle ilgili soru önergesi verdi.
25 Ekim’de bir lokomotif kaza sonucu ıskartaya mı çıktı? Zeminde çökme mi var?

Bu kaza sırasında Ulaştırma Bakanı, Müsteşarı, TCDD Genel Müdürü yarım saat mahsur mu kaldı?

Erken açılış nedeniyle eksikliklerden dolayı yaşanacak kazanın sorumlusu kim olacak?

Umut Oran'ın soru önergesine yansıyan bu iddiaların asıl sahibi ise 8 yıl Marmaray'da görev yapan Elektrik - Elektronik Yüksek Mühendisi Rıza Behçet Akcan.

Akçan, Marmara'yın emniyet vagonlarının bulunmadığını, tüpün kontrol güvenlik merkezi olmadığını söylemişti. Elektronik lokomatiflere dayalı olarak yapılan projede deneme sürüşlerinin dizel motorlarla yapılmış olmasınında büyük bir risk taşıdığını belirtmişti.

Akçan'ın bu iddialarına TMMOB ve Birleşik Taşımacılık Sendikası'ndan da destek geldi.

Tüm bu tartışmalara rağmen Kazlıçeşme ve Ayrılıkçeşme istasyonları arasında hizmet verecek Marmaray hattında son sürüş testleri yapıldı, Marmaray'a ulaşımı sağlayacak yeni İETT hatları tanıtıldı.

Marmaray'ın açılışını yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan yapacak.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

TC Kiz :

tayyip in dunyadan haberi yok, tunel cokecek veya teknik nasil calisir bunlara cevap verecek ne bilgisi ne de kapasitesi var verin eline kagidi okusun, bocaladigi zaman kabadayilasip etrafa soz duellosu yapsin, gorevi kuklalik oldugu icin soyleneni yapar, soyleneni tekrar eder eh buyrun iste.

kağan kürşad :

sırf 2 OY İÇİN BİZİ OLDURCEK.Erdoğn

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar