banner864

Marmarayı'ı imara açmış 17 Aralık 2013, 22:40

Olay yaratan üçüncü soruşturmada ise Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve başkan yardımcısı Adnan Güler gözaltına alındı. Demir ve Güler, Marmaray'ın inşaat güzergahında yer alan inşaat yasaklı arsalar için yapı ruhsatı vermekle suçlanıyor. 1,5 milyon dolar rüşvet karşılığı ruhsat talimatı verildiği iddia ediliyor.
Soruşturma konusu olan soruşturmalardan üçüncüsü ise Başbakan Erdoğan'ın her fırsatta övündüğü Marmaray Projesi ile ilgili.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Başkan Yardımcısı Adnan Güler, Marmaray güzergahı üzerindeki inşaat yasaklı arsaları imara açmakma suçlanıyor.

AKP'li Demir ve Güler'in 1,5 milyon dolar rüşvet aldığı suçlamalar arasında.

Akmercanlar şirketinin usulsüz ruhsat talebine, Japon mühendislerin inşaat yasağı ve Ulaştırma Bakanlığı'nın olumsuz görüşüne rağmen rüşvet karşılığı olumlu yanıt verildiği ileri sürüldü.

Tehlikeli inşaat, Marmaray'ı ve binlerce yurttaşın can güvenliğini de tehlikeye attı.

Başkan Demir, SİT alanı ilan edilen arazileri imara açmakla da suçlanıyor. Tarihi yapıların bulunduğu araziler ve doğal SİT alanlarının imara açılması soruşturma kapsamındaki suçlamalar arasında yer aldı.

Fatih Belediye Binası'ndaki arama, bu suçlamalar ile ilgili yapıldı. AKP'li Başkan Demir ve Başkan Yardımcısı Güler gözaltına alındı.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Aptullah gözalan :

Evet bunlar kesinlikle çok dogru bütün sahil surlarını 1inci sınıf sit alanlarını büyük paralar karşılığında imara açmışlardır gogulda cankurtaranda kaçak inşat diye girin görün

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder