banner864

Maskeliler sahne aldı 01 Haziran 2014, 13:59

Taksim'de sert polis müdahalesi yaşanırken, Güzeltepe ve Nurtepe mahallelerinde yüzü maskeli gruplar sahneye çıktı. Gruplar, Güzeltepe'de molotoflu ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda 2 polis yaralandı. Nuretepe'de ise gruplar TEM otoyolunda kamyonları durdurdu, yolu trafiğe kapattı.
Taksim'de sert polis müdahalesi yaşandı, İstanbul'un bazı bölgelerinde ise Okmeydanı'ndaki gibi yüzü maskeli gruplar ortaya çıktı.

Yüzü maskeli gruplar, eylemlerinde molotof kokteyli ve silah kullandı.

O eylemlerden biri Eyüp ilçesinde bağlı Güzeltepe semtindeydi. Güzeltepe'de polise molotoflu ve silahlı saldırı düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, saldırıda bir polisin kurşunla, bir emniyet müdür yardımcısının da molotofkokteyli ile yaralandığını açıkladı.

İstanbul Kağıthane'de, TEM Otoyolu'na inen yüzü maskeli bir grup araçları taşladı, kamyonların önünü kesti, anahtarlarını aldığı araçları yan çevirerek trafiği durdurdu. Olaylar sırasında TEM'de uzun araç kuyrukları oluştu.

Kamyonununa el konulan bir şoför, “Yüzleri maskeli 15-20 kişi anahtarları aldılar. Yanlarında götürdüler. Polis gelince kaçtılar" dedi.

Maskeli grup otoyoldan çekildikten sonra, iki kamyon olay yerine gelen vinçle çekildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar