banner864

MEB'in Kalemini Kırdılar 20 Ocak 2014, 11:17

MEB'i Tanımadıklarını İlan Eden ve Bana Avcı'nın İstifasını İsteyen TLB'li Gençler Hükümeti de Son Kez Uyardılar; "Bu Ülkeden Defol!"
Milli Eğitim Bakanlığı 2013'te yapılan Seviye Belirleme Sınavı(SBS)'nda Almanca ve İngilizce cevap anahtarlarının karıştırılması üzerine 718 öğrencinin puanının yanlış hesaplandığını belirterek bu gerekçeyle tüm sınav sonuçlarının iptal edildiğini açıkladı. Bu açıklama üzerine Türkiye Liseliler Birliği(TLB) üyesi gençler alanlara çıktı ve Başbakan Erdoğan'ı uyardı; "Basiretsiz Bakanlarını, hırsız vekillerini, yolsuz hükümetini de al ve bu ülkeden defol" dediler. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın istifasını isteyen gençler eylemde sınav kalemlerini kırdılar. İşçi Partisi ve Vardiya Bizde Platformu da gençlerin eylemini destekledi.

SBS sınav sonuçlarının iptal edilmesi üzerine gençler alanlara çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav puanının hesaplamalarındaki yanlışlığını protesto eden TLB genlerin Antalya'daki eyleminin adresi Kışlahan oldu. TLB Antalya İl Başkanı Egehan Soysüzen, "12 yıllık iktidarı boyunca bir kez bile doğru düzgün sınav yapmayı başaramayan, her sınavda işin içine hile, kopya, yolsuzluk, adam kayırma gibi unsurlar karıştıran Milli Eğitim Bakanlığının artık bizim için hiç bir anlamı yoktur" diye konuştu.

MEB Bakanı'nı İstifaya Çağırdılar

Açıklamasında Milli Eğitim Bakanlığı'nı tanımadıklarını söyleyen Soysüzen Bakan Nabi Avcı'yı da istifa etmeye çağırdı. Soysüzen şunları söyledi; "SBS'yi yanlış hesaplayan, işin içine yanlış cevap anahtarları katan Gayri-Milli Eğitim Bakanlığı'nı tanımıyoruz. Biz mantıklı bir açıklama beklerken, basın karşısında pişkin pişkin sırıtarak, 'rahat olun, bir sıkıntı yok' diyen Nabi Avcı derhal istifa etmelidir."

Başbakan Erdoğan'a Gençliğin Son Uyarısı!

Başbakan Erdoğan'a seslenerek yaptığı konuşmasında Soysüzen, "Ey Tayyip Erdoğan! Gençliğin sana son uyarısıdır; Basiretsiz Bakanlarını, hırsız vekillerini, yolsuz hükümetini de al ve bu ülkeden defol" ifadelerini kullandı.

Sınav Kalemlerini Kırdılar

"Bugün itibariyle gençlik Milli eğitim Bakanlığını tanımamaktadır. Vereceği kararlar hükümsüzdür. Gençlik kararını verdi; Yıkacağız. Kalemlerimizi kırarak verdiğimiz karardan geri dönüş olmadığını gösteriyoruz" diye konuşan Soysüzen ve TLB'li gençler sınav kalemlerini kırarak yere attılar.

"A,B,C,D,E Şifreci Kopyacı AKP", "Yaşasın Türkiye Liseliler Birliği", "Liseliler Geliyor Tam Bağımsız Türkiye", "Hükümet İstifa", "Atatürk Gençliği Görev Başında" sloganlarının atıldığı gençlerin eylemine Vardiya Bizde Platformu ve İşçi Partisi de destek verdi. 'Nabi Avcı Sınıfta Kaldın. Otur Sıfır' yazılı pankartlarının dikkat çektiği eylemin ardından gençler kalem kalıntılarını toparlayarak çöpe attılar.

Haber: Devrim Dönmez - Fotoğraf: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr
 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar