banner864

Meclis Başkanı: Herkes her istediğini yapamaz 05 Kasım 2014, 14:47

HDP'nin kapatılacağı iddiasıyla ilgili Meclis Başkanı Cemil Çiçek de bir açıklama yaptı. Partilerin söylemlerine dikkat etmesi gerektiğini belirten Çiçek, "Herkes benim özgürlüğüm var diye her istediğini yapamaz" dedi.
Meclis Başkanı Cmeil Çiçek, "HDP'nin kapatılacağı" iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Çiçek, "Partilerimiz kamu düzeninin korunmasında ve sağlanmasında sorumluluk taşıyor." dedi.

Partilerin söylemlerine dikkat etmesi gerektiğini belirten Çiçek, "Partiler, kendilerine anayasa ile sağlanan bu ayrıcalığı kötüye kullanmamalıdır. Bir taraftan özgürlüğü diğer taraftan sorumluluğu göz ardı etmemek lazım. Herkes benim özgürlüğüm var diye her istediğini yapamaz." diye konuştı.

PKK'nın terör eylemlerine dikkat çeken Çiçek, "Kamu araçları yakılıyor, binalara zarar veriliyor sonra da "Benim özgürlüğüm var." Böyle bir özgürlük dünyanın hiç bir yerine yok. Milli Güvenlik Siyaset Belgesine olduğundan daha fazla anlam yüklemek doğru değil." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

İlhan Dinçer :

Bugüne kadar AKP hakimiyetindeki meclis "Het istediğini istediği zaman vede istediği şekilde " yerine getirmedi mi ?

CENAP AYTEPE :

sayin başkan bu güne kadar yapilanlar neydi̇ nerdeydi̇ni̇z adam borazan çaliyor sokağa döküşüp kan döküyorlar türk mi̇lleti̇ beni̇m devleti̇m var di̇yor ve sabredi̇yor öldürülenler evlatlarimiz si̇zi̇n evlatlariniz nasil rahatmi i̇nsanlarin sabri taşar önce kocasini sonra karnindaki̇ bebeği̇ni̇ kaybeden evladimizi tari̇hi̇mi̇ze yazdik ya devlet başa .....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar