Meclis harekete geçti 07 Ocak 2015, 12:01

Sözde Ermeni soykırımına karşı, Meclis de harekete geçti. Meclis Başkanlığı, sözde soykırım iddialarının 100'üncü yılı kapsamında eylem planı hazırladı. "Elin oğlu, aslı olmayan bir soykırımı için 2015 yılını hedef alarak tüm dünyada bir kampanya yapıyor" diyen Meclis Başkanı Çiçek, Ermeni lobisinin karalama kampanyasına karşı Türkiye'nin 2015'te ciddi bir lobi faaliyeti yapılması gerektiğini söyledi.
 Türkiye Büyük Millet Meclisi, sözde Ermeni soykırımı iddialarının 100'üncü yılı nedeniyle, lobi faaliyeti başlattı ve Meclis Başkanlığı bu kapsamda bir eylem planı hazırladı.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’teki dış komisyonların başkanlarıyla 1915 olayları nedeniyle bir araya geldi. Toplantıya, Avrupa Birliği Uyum ve Dışişleri Komisyonu başkanları, Türkiye- Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu başkanı ile uluslararası parlamenter asamblelerinin Türkiye delegasyon başkanları katıldı.

Milliyet gazetesinin haberine göre, "Elin oğlu, aslı olmayan bir soykırımı için 2015 yılını hedef alarak tüm dünyada bir kampanya yapıyor" diyen Meclis Başkanı Çiçek, Ermeni lobisinin karalama kampanyasına karşı Türkiye'nin 2015'te ciddi bir lobi faaliyeti yapılması gerektiğini söyledi.

Çiçek, "Tarihe ait olaylara tarihçilerin, bilim adamlarının karar vermesi gerekir. Ortak Tarih Komisyonu’nun çalışmalarından sonuç alana kadar parlamentolardan karar çıkması doğru değil. Komisyondan ne çıkıyorsa biz buna varız. Yabancı muhataplarımızda bu konuları işlememiz gerekiyor." dedi.

Toplantıda önemli kararlar alındı. Meclis Başkanlığı sözde Ermeni soykırımı iddialarına ve Ermeni lobisnin başlatacağı ataklara karşı kapsamlı bir eylem planı yürütecek. Çiçek, yabancı ülkelerin meclis başkanlarına mektup yazacak.

Meclis’teki dış komisyon üyeleri dış ülkelerde lobi faliyetleri yapacak. AB Komisyon Başkanı Mehmet Tekelioğu, Türkiye’nin şok yaratıcı ve sürpriz olarak nitelendirilebilecek faaliyetlerde bulunacağını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yücel Gür :

sizin devleti nasıl yönettiğinizi gördük,elinize yüzünüze bulaştırdınız.bu işi de elinize yüzünüze bulaştırırsınız onun için işi ehline bırakın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar