banner864

"Meclis ortaçağ'a teslim" 01 Kasım 2013, 20:45

İşçi Partisi Öncü Kadın üyeleri, AKP'li milletvekillerin Meclis'e türbanla girmesini İzmir, İstanbul, Antalya ve Bursa'da protesto etti.
İzmir'li Öncü Kadınlar, bu eylemin Cumhuriyete karşı yapıldığını vurguladı.

Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül, türbanın özgürlüğü değil, gericiliği temsil ettiğini belirtti.

Öncü Kadınlar, İstanbul'da da eylemdeydi.

Öncü Kadın İstanbul İl Başkanı Nursel Işıksoy, Meclis'e türbanlı girenlerin, şiddete uğrayan kadınlar için ise sessiz kaldığını hatırlattı.

Bir diğer eylem ise Antalya'daydı. Antalya Öncü Kadın İl Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Çelebi, muhalefet partilerinin sessizliğine dikkat çekti.

Bursa'lı Öncü Kadınlar da eylemdeydi. İşçi Partisi Öncü Kadın Genel Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Erol, kadının köleleştirildiğini vurguladı.
 
ulusalkanalk.com.tr
Etiketler

Yorumlar

serkan acarel :

gelde simdi gercek anadolu türk kadinina hak verme. atatürk türk kadinina özgürlügü getirmis, bunlar yani akp liler din simgesi türban i kullanip, siyasete sokup, o özgürlügü yok etme capasindalar. daha halen türk milleti uyuyormu acaba ?

serkan acarel :

maalesef akp 2002 senesinden beri türkiye yi yok etme cabasindadir - emir abd den ve ab den geliyor. bunu daha halen fark etmiyorsaniz, o zaman kimse artik yardim edemez millet. ya uyanacaksiniz, yada resmen kirilip döküleceksiniz, ayni eski yugoslavya gibi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder