banner864

Meclis yine karıştı 03 Aralık 2014, 15:54

TBMM Genel Kurulunda Danışma Kurulu’nun 2015 yılı Bütçe Kanunu’nun Genel Kurul’da görüşülme takvimi ve gündemin yeniden düzenlenmesine ilişkin önerisi görüşmelerinde söz alarak kürsüye çıkan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, iktidarın Alevileri işe almadığı iddiasında bulununca AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı Kamer Genç’e cevap vermek üzere söz aldı. Genel Kurul kürsüsünden Kamer Genç’in iddialarına cevap veren Bostancı, “Kamer Bay, AKP  iktidarının Alevileri işe almadığını söyledi. KPSS diye bir sınav var, bu sınavda ‘Alevi misiniz, Sünni misiniz’ diye bir hane olduğunu düşünmüyorum. Kendisi CHP’deydi, DYP’ye geçti, sonra CHP’de, yarın hangi partiye geçer bilmiyorum ama ben şuna inanıyorum, Kamer Bey her zaman aynı yerdedir, dönenler o partilerdir. Ben asla Kamer Bey’e dönek diyemem” dedi.

"BİRBİRLERİNİN ÜZERLERİNE YÜRÜDÜLER"

Bostancı’nın konuşmasının ardından CHP sıralarında oturan Ali Rıza Öztürk, AKP sıralarına dönerek, Alevilerin işe alınmadığı yönünde iddiada bulundu. Ali Rıza Öztürk’ün tepkisine devam etmesi üzerine AKP İstanbul Milletvekili Ünal Kacır ile AKP İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Öztürk’e tepki göstererek ayağa kalktı. Tartışmanın büyümesi üzerine AKP’li ve CHP’li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Genel Kurul çalışmalarını idare eden Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, tartışmanın büyümesi üzerine oturuma ara verdi.
Ali Rıza Öztürk’ün oturduğu yerden AKP sıralarına dönük eleştirilerini sürdürmesi üzerine bazı AKP’li milletvekilleri “Yeter be” diyerek Öztürk’e tepki gösterdi. “Ünal Kacır gel buraya, erkeksen dışarıya gel” diye bağıran Ali Rıza Öztürk, CHP’li milletvekilleri tarafından dışarıya çıkartıldı. AKP’li milletvekillerinin CHP sıralarına yönelmesine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Buraya doğru yürümeyin, öleceğimizi bilsek burada kan çıkar, bize doğru yürümeyin, bizi rahatsız etmeyin, yetti ya” diyerek bağırdı. AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy da Engin Altay’a bağırarak cevap verdi. Milletvekillerinin birbirlerine “Lan”, “Şerefsiz”, “Yedi sülalen şerefsiz” ifadelerini kullandığı tartışma, diğer milletvekillerinin araya girmesi ile son buldu.

Yorumlar

Hakan Vural :

evet kimseye alevi misin sünni misin diye sorulmaz ama kabristana cenazesini götürmek isteyen vatandaşa "hangi camiden?" diye sorulur. cevap "falanca cem evinden alınacak" olursa şayet nedense sünni akp belediyesinin bütün araçları bir anda dışarıda olur, vasıta bulunamaz. her konuda ayrımcılık yapılmaktadır ve bir sünni olarak bu yapılanlardan utanıyorum.

cenap aytepe :

böyle devletmi olur böyle millet meclisimi olur..işte olursa .ülkeninhali böyle olur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar