banner864

Meclis'te 1 dakikalık yas! 14 Mayıs 2014, 18:54

Şimdi ekrenlarınıza Meclis'in 20 gün arayla çekilen iki farklı görüntüsünü getiriyoruz. 20 gün önce dirisine saygı duyulmayan madenciler için bugün bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Oysa 20 gün önce verilen araştırma önergesi AKP tarafından reddedilmeseydi bugünkü görüntü belki de çekilmeyecekti.
Bu görüntüler bugüne ait. Soma'da yitirdiğimiz 245 canımız için Türkiye Büyük Millet Meclisi genel salonunda bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Şimdi izledikleriniz ise 20 gün öncesine ait. Gündem Soma'daki madenlerde yaşanan can kayıpları ve güvenlik zaafiyetleri.

Uzun süren tartışmaların ardından araştırma önergesi için oylamaya geçildi. Önerge AKP'nin verdiği hayır oyları ile reddedildi.

Bugün ise 254 madencinin ardından 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ortak bildiri okundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Timur :

bu meclisi tümden degistirmek gerek burasi millet meclisi degil ben bunu anliyorum. arena yani !! can ülkemde ne kadar ucuzmus ? 245'cana bir dakika saygiymis ! bayraklar yariya sonra tam isabet 19 mayisi iptal ederler, bunlarin derdi millet degil türkiye cumhuriyetini ortadan kaldirmak !!! yeter ya yeter !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder