banner864

Meclis'te bu hafta 16 Şubat 2014, 16:34

Özel mahkemelerin kaldırılmasını öngören yasa teklifinin de içinde olduğu "Yargı Paketi"nin görüşmeleri devam edecek. Ayrıca 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan bazı sanıkların tahliyesi haftanın gündem başlıklarını oluşturacak.
 HSYK'yı AKP iktidarına bağlayan yasanın kavga dövüş geçmesinin ardından, Meclis'in bu haftaki gündemini yine tartışmalı bir yasa oluşturacak.

Torba Yasa'nın ardından, AKP'nin özel mahkemelerin kaldırılmasını öngören "yargı paketi" de Meclis Genel Kurulu'na gelecek. Yasa teklifi, Adalet Bakanı Bozdağ'ın "Ergenekon ve Balyoz tutsakları yararlanamayacak" açıklaması üzerine büyük tepki toplamıştı. 13 Şubat'ta İşçi Partisi öncülüğündeki binlerce yurttaş Meclis kapısına yığıldı.

AKP iktidarının yolsuzluk operasyonundan kurtulmak için gündeme getirdiği eleştirilerine neden olan yargı paketi, CHP'den de eleştiri alıyor. CHP pakete karşı olduğunu ilan etmişti.

4 AKP'li eski bakanla ilgili yolsuzluk fezlekeleri ve yolsuzluk şüphelilerinin tahliye edilmesi Meclis'te bu haftanın gündem başlıklarını oluşturacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar