banner864

Meclis'te bu hafta yoğun geçecek 26 Ocak 2014, 22:00

Meclis Genel Kurulu bu hafta yine hareketlenecek. HSYK yasa teklifi görüşmeleri nedeniyle kavgaların yaşandığı Meclis'te bu hafta "Torba Yasa Tasarısı" görüşülecek. HSYK düzenlemesiyle ilgili CHP'nin vereceği yanıt ve kaçak göçmenlerin durumu da Meclis'in ana gündem maddelerinden olacak.
Meclis, yoğun gündemle çalışacağı yeni bir haftaya giriyor. İçinde internet ile ilgili düzenlemelerinde yer aldığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili kanun tasarısı görüşmeleri Salı günü başlayacak.

Tasarı oldukça tartışmalı. Tartışma yaratan konulardan biri, internet erişimini engelleme yetkisi TİB Başkanında olacak.

HSYK'nın yapısını değiştiren yasa teklifiyle ilgili siyasi trafik yine devam edecek. AKP, Anayasa değişikliği için CHP'den gelecek "olumlu ya da olumsuz" yanıtı bekleyecek.

Olaylı HSYK görüşmelerinin ardından bu hafta Meclis Başkanı Cemil Çiçek, yaşanan sorunlarla ilgili olarak grup başkanvekilleriyle biraraya gelecek.

Avrupa Birliği uyum komisyonu da, Türkiye ile AB Arasında İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Onaylanması Hakkında Kanun Tasarısı'nı görüşecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar