banner864

Meclis’te Perinçek’e özgürlük sesi 28 Şubat 2014, 00:00

 CHP Uşak milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, MHP Milletvekili Engin Alan, Gazeteci- Yazar Tuncay Özkan, İP yöneticisi Hasan Atilla Uğur ve Yazar Ergün Poyraz'ın resimlerinin ve "Kumpas mağdurlarına özgürlük" yazısının yer aldığı bir dövizi TBMM Kürsünden gösterdi.

Yılmaz, dershaneler ile ilgili konuşma yapmak üzere yanında "Kumpas mağdurlarına özgürlük" sloganı yazılı döviz ile kürsüye çıktı. Konuşması sırasında dövizi kürsünün önüne koyan Yılmaz, konuşması sonunda üzerinde 8 tutuklunun resimlerinin de yer aldığı "kumpas mağdurlarına özgürlük" yazan dövizi eline aldı. Burada bulunun isimleri tek tek sayan Yılmaz "Bu insanların mağduriyetinin gidebileceğini Başbakan söyledi. Onların isimlerini kullanarak 'paralel devlet mücadele ediyoruz' diyorsunuz. Ama şunu bilmesiniz ki kumpas mağdurları dediğiniz insanlar tahliye edilinceye kadar, özür kalmadan paralel yapıyla mücadele etmiyorsunuz. Bu insanlar özgürlüğe kadar bu mücadele sürecek" dedi.

Aydınlık

Yorumlar

T C Vahap Sakin :

Başbakan, cemaati kastederek tutuklu yurtseverlere kumpas kurulduğunu söylüyor fakat kumpas kurulduğunu söylediği yurtseverlerin tahliyelerini sağlamıyor. Buda Başbakanında bu kumpasın içinde olduğunu gösteriyor. Seçim arefesinde cemaati suçlayarak kendini temize çıkarmaya ve kendine olan tepkileri gidermeye çalışıyor. İnandırıcı olması için bu sözü söyledikten sonra en kısa zamanda tutuklu yurtseverleri meclisten çıkartacağı bir yasayla tahliyelerini sağlamalıydı. Kendine dokunulacağı için MİT Başkanını Yargı'dan kurtarmak için nasıl kısa sürede meclisten yasa çıkarttı, hatırlayınız. Ben Başbakan'ın bu sözünün samimi olduğunu düşünmüyorum.

Vatanaşığı :

Mücadeleye devam... Ya istiklal, ya ölüm. Tebrik eder, artarak devamını dilerim.

mustafa köse :

kahramanlara özgürlük.

mustafa cenap :

tebrikler dilek hanım siz tabiki büyüksünüz analarımız ve kızlarımız olarak.

sydneyden turan :

tesekkurler sayin milletvekili ama bu isin takipini birakmayin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar