Meclis'te yumruklu kavga 04 Ağustos 2014, 15:42

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin arasında yumruklu kavga çıktı. Gerginlik sırasında, AKP Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak da MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yumruk attı.
TBMM Genel Kurulu'nda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin arasında yumruklu kavga çıktı. Gerginlik sırasında, AKP Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak da MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yumruk attı.

TBMM Genel Kurulu saat 14.00'da TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiminde başladı. MHP Grubu, sınır komşularımızdaki çatışmalara Türkiye'den katılımın araştırılması önergesinin bugün görüşülmesi önerisinde bulundu. Bu öneri üzerinde iktidar ile muhalefet partileri arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Önergenin oylanması sırasında CHP 'yoklama' talep etti. Elektronik yapılan oylama sırasında TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı toplantı yeter sayısının olduğunu açıkladı. Ancak CHP'li milletvekilleri 'mükerrer' oy iddiasında bulundu. Belirttikleri isimlerdeki milletvekillerine seslenildi. 2 AKP milletvekili Genel Kurulu salonunda olmayınca birleşime 15 dakika ara verildi.

Bu sırada TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, 'Sahtekarlar' diye bağırdı. Bu söze çok sayıda partili milletvekili tepki gösterdi. Genel Kurul salonu ara nedeniyle boşaldığı sırada, Genel Kurul Salonundan muhalefet kulisine geçişi sağlayan Genel Kurulu Salonunun köşesinde bir anda kavga çıktı. MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, tekme-tokat birbirine girdi. Milletvekilleri yere düşerken, Şahin ve Uzunırmak'ın yüzünden kan aktığı görüldü. Yaşanan itişmelerin ardından kavga araya giren diğer milletvekilleri tarafından sonlandırıldı.

İKİNCİ KAVGA

Verilen araya rağmen kavganın ardından iktidar ve muhalefet milletvekilleri Genel Kurul Salonundan ayrılmadı. Bu sırada AK Parti ile MHP'li milletvekilleri arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. AK Parti Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yumruk attı. Aldığı darbe sonucu Oğan'ın yüzünün şiştiği görüldü. Kavgayı, araya giren diğer milletvekilleri sonlandırdı.

GENEL KURUL KAVGA NEDENİYLE KAPANDI

Kavga nedeniyle gergin olan TBMM Genel Kurulu, divan üyelerinin toplanamaması nedeniyle kapandı. Görüşmelere yarın devam edileceği belirtildi.


DHAYorumlar

Gül :

Yiyin birbirinizde sizden kurtulalım oraya hiç biriniz layık değilsiniz

AKP MHP :

halkı çok güzel(!) temsil ediyorsunuz. bravo(!)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar