banner864

Mehmet Ayvalıtaş'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı 21 Mayıs 2014, 13:30

Haziran Direnişi sırasında hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş davasında yeni görüntüler ortaya çıktı. Mahkeme 3 duruşmaya da gelmeyen sanık Cengiz Aktaş'ın tutuklanması talebini reddetti, yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Baba Ali Ayvalıtaş kararın ardından hakimlere sizin evladınız yok mu allahtan korkun sözleriyle isyan etti.
Özer Sürmeli


 Haziran Direnişi'nin ilk şehidi Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde rafiğin otoyolun İstanbul istikametinde durduğu, Ankara istikametininde de durdurulmak istendiği görülüyor.

Dinlediğimiz bu acı fren sesi Mehmet'in duyabildiği son ses. Kazanın ardından trafiğin durduğu ve bir telaş yaşandığı anlaşılıyor.

Eylemdeki binlerce yurttaşın sesleri de videonun çekildiği alana kadar geliyor. Bu sesler, sanıklardan Görkem Demirtaş'ın yolun karşı tarafında ses duyulmuyordu, kalabalık görülmüyordu savunmasını çürütüyor.

Baba Ali Ayvalıtaş, görüntülerle savunması çöken sanık Demirtaş'ın tutuklanmamasına tepki gösterdi.

Mahkeme, 3. kez duruşmaya gelmeyen sanık Cengiz Aktaş hakkındaki tutuklama taleplerini de reddetti. Yakalama kararı çıkarılmasını yeterli gördü.

İstanbul Anadolu 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi bugüne kadar ortaya çıkan görüntülerin TÜBİTAK'a gönderilmesine karar vererek duruşmayı 22 Eylül'e erteledi.

Mehmet Ayvalıtaş'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı paylaşan: ulusalkanal ulusalkanal.com.trYorum Gönder