banner864

Mehmet Bekaroğlu, Doğu Perinçek'e tazminat ödemeye mahkum oldu 22 Eylül 2014, 17:52

CHP Parti Meclis Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e tazminat ödemeye mahkum edildi. Mahkeme, Bekaroğlu'nun “ Bir ruh hekimi olarak Ergenekoncuların rasyonel insanlar olduğunu düşünmüyorum” sözleri üzerine tazminata hükmetti.

Ergenekoncular rasyonel insanlar değil

Bekaroğlu, Akit gazetesine 3 Eylül 2008 yılında Ergenekon davasında yargılanan yurtseverlerle ilgili skandal açıklamalarda bulundu. “Ergenekoncular rasyonel insanlar değil” başlığıyla yer verilen haberde Bekaroğlu, şunları söyledi: “Ergenekon operasyonunu çok önemsiyorum. Bir ruh hekimi olarak Ergenekoncuların rasyonel insanlar olduğunu düşünmüyorum. Tabi her milliyetçilikte bir irrasyonellik vardır; masallardan, destanlardan beslenir. Bunlar da öyleler. Ama buları tek tek insan olarak ele aldığımda, diyelim ki adli psikiyatrinin şefiyim, bana 'Cezai ehliyeti var mı yok mu?' diye gönderseler bunları, düşünürüm ve 'Yoktur' derim. Öyle ilginç tipler bunlar.”

5 bin TL ödeyecek

Haberde İşçi Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek'in de fotoğrafına yer verildiği için Avukat Mehmet Nuri Aytekin tarafından dava açıldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından görülen davada Bekaroğlu'nun 5 bin TL tazminat ödemesine karar verildi. Ayrıca tazminatın da yayın tarihi olan 2008'den itibaren yasal faiziyle birlikte ödenmesine hükmedildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar