Mehmet Bekaroğlu: ''PYD silah istiyor'' 25 Eylül 2014, 18:02

CHP heyeti IŞİD ve PKK'nın Suriye kolu PYD'nin çatıştığı Aynel Arab'a gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ziyaret dönüşünde, PKK'nın silah talebini dile getirdi. Bekaroğlu, "PYD’liler Türkiye’den ve Batı’dan silah ve askeri destek istiyorlar" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Aynel Arab'daki PYD’lilerin Türkiye ve Batı'dan silah desteği beklediğini söyledi.

Çarşamba günü Suruç'a giden ve aralarında Mehmet Bekaroğlu, Veli Ağbaba, Mahmut Tanal'ın da bulunduğu heyet, çatışmaların yaşandığı Aynel Arab'a geçti.

Ziyaret dönüşünde Mehmet Bekaroğlu Amerika’nın Sesi’ne konuştu. Bazı PYD yöneticileri ve halkla görüştüklerini belirten Bekaroğlu PYD'nin "silah ve asker" beklentisini dile getirdi.

"PYD'NİN İSTEĞİ SİLAH VE ASKER"

PYD’liler Türkiye’den ve Batı’dan silah ve askeri destek istiyorlar. ABD’nin hava operasyonunun Kobani çevresindeki kuşatmayı kıracak tarzda olmadığını söylüyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın IŞİD harekatını desteklemesinin Türkiyeli ve Suriyeli Kürt siyasetçilerce farklı okunduğunu belirtti.

"PYD TAMPON BÖLGEYE KARŞI"

Kürt siyasetçilere göre IŞİD’e yapılacak operasyonun asıl hedefi Kobani’yi tampon bölge haline getirip insansızlaştırmak. Kara Kuvvetleri Komutanı’nın hudutta yaptığı incelemeleri tampon bölge arayışına yoruyorlar.

Bekaroğlu ayrıca, IŞİD'ten kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sayısının abartıldığını iddia etti, "En fazla 60 kişi Türkiye'ye geçti" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar