banner864

Melih Aşık yazdı: Gürsel Tekin'in “HDP’nin güçlenmesini isteriz” demeci boşuna değil! 28 Mart 2015, 12:42

Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık, "CHP ile koalisyon!" başlıklı yazı yazdı.

İşte Aşık'ın yazısının ilgili bölümü

Seçim sonrasında bir AKP - CHP koalisyonu ihtimali CHP’nin üst yönetiminde ciddi ciddi tartışılıyor. Ve uygulanabilir görülüyor. Genel Sekreter Gürsel Tekin’in birkaç gün önceki demeci boşuna değildi. Ne demişti:
“HDP’nin güçlenmesini isteriz”
CHP’nin hesabına göre eğer HDP barajı aşarsa AKP Meclis’te çoğunluğu kaybedecek, o takdirde bir AKP - CHP koalisyonu gündeme gelecektir.
CHP kendini böyle bir koalisyona hazırlıyor. O kadar ki... Kemal Derviş, Nevruz konuşmasından bir gün önce CNN ekranında, AKP - CHP koalisyonunun açılımı yürütebileceğini, kendisinin de böyle bir koalisyonda görev alabileceğini söylüyor. Ve dün Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeden sonra CHP’nin muhtemel iktidarında bakanlığı kabul ettiği açıklanıyor.
Peki AKP seçimde çoğunluğu bulamadığında gider de MHP veya HDP ile koalisyon yaparsa ne olacak? Sanırız bu ihtimal üzerinde fazla durulmuyor. Hoş, sürece katkı konusunda da CHP’nin HDP’den fazlası var eksiği yok!
AKP cephesine gelince... Cumhurbaşkanı’nın “Süreci askıya alın” talimatıyla sürece ara verildi. Neden? Anketlerde AKP’den MHP ve HDP’ye oy kaydığı görülüyormuş... HDP’nin barajı aşması durumunda başkanlık hayali suya düşecek olan Erdoğan, bu süreçte HDP’yi itibarsızlaştırıp baraj altında bırakmak için çalışacakmış... Oy piyasasında işler kızıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E.Özaydin :

eger böyle bir koalisyon olursa ,tayyip beyin tek adam düzeni mesruriyet kazanir. bu durum ülkeye de chp ye de ihanet olur,

mustafa cenap aytepe :

bırakın gürsel tekini rahat konuşsun genel başkanı amerikadan icazet alacak f tipi ile kahvaltı edecek ekmeleddini getirecek atatürke kendinin laik olduğu sözü söyliyeni yardıcı alacak gerekirse altı oktan vaz geçeriz diyecek...vs....bırakın desinler bırakın konuşsunlar bırakın ki geçek kemalistler vatan partisine gelsin ve ayni zamanda partimizin gücü ve yaptıkları zaten kitleleri hareket ettiriyor .

demiray :

g. tekin gibilerimi türkiyeyi gönetecek adamin ruhu saten hdp(pkk) ile bunlarama türkiyeyi emanet edeceyiz. bos verin hepsini taniyoruz. yüce ulusum el ele gücümüzü birlestirerek vatan partisini meclise tasiyalim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder