banner864

Melih Gökçek bu habere çok üzülecek! 02 Temmuz 2015, 16:04

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Büyükşehir Belediyesi’nin imar planlarını parsel parsel durduruyor.
İmrahor vadisi yamaçlarına yapılan Simpaş Altın Oran olarak bilinen Güneypark'ta Büyükşehir Belediyesi’nin imar planlarına yürütmeyi durdurma kararı verildi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 29.11.2014 tarih ve 2146 sayılı kararı ile onaylanan Çankaya İlçesi Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği kararının yürütmesinin durduruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Simpaş Altın Oran'da imar planlarına açtığımız davada yürütmeyi durdurma kararı aldık. Yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme 10. İdare mahkemesi Danıştay 6. Daire’nin kararını gerekçe göstererek yürütmeyi durdurdu. Melih Gökçek'e parsel parsel geçmiş olsun diyoruz bri kez daha.” dedi.

Mahkemenin karar metninde; “Dava konusu planlara dayanak teşkil eden 1/25.000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliklerine karşı Danıştay 6. Dairesi Başkanlığı'nın E:2014/3595 sayılı dosyasında açılan davada keşif bilirkişi incelemesine karar verildiği görüldüğünden ve anılan davanın iş bu davayı doğrudan etkilemesi nedeniyle bu dosya hakkında bir karar verilinceye kadar yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Selahattin Güz :

helal olsun tezcan hanım ve mimarlar odası yöneticilerine. ankaranın ve ankaralının yüz akı oldunuz. melih gökçek'e dur demeliyiz. bütün icraatları tartışmalı olan bir belediye başkanı o koltukta oturmamalı. hesap vermeli...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar