banner864

Mersin Üniversitesi'nde PKK'lı grup TGB'ye ve Türk Bayrağı'na saldırdı! 27 Ekim 2014, 17:08


Mersin'de "TGB bize saldırdı" diyenlere... paylaşan: ulusalkanal
MERSİN ÜNİVERSİTESİ'NDE PKK'LI GRUP TGB'YE VE TÜRK BAYRAĞI'NA SALDIRDI

Mersin Üniversitesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için çalışma yürüten TGB üyelerine PKK ve Öğrenci Kolektifleri üyeleri bıçak ve sopalarla saldırdı. Saldırı yapan grup stantta bulunan Türk Bayrağı'nı da ayaklarıyla çiğnediler.

Saldırı gerçekleştiren PKK'lı grup, 29 Ekim çalışmasına müsade etmeyeceklerini söyleyerek saldırıyı başlattı.

Saldırı esnasında, PKK'lı gruptan atılan bıçak, saldıran gruptan bir kişiye isabet etmiş ve kendi arkadaşlarını yaralamıştır.

Olay yerinde ki tüm görüntüler incelenebilir, şahitlere sorulabilir. Ayrıca, Türkiye Gençlik Birliği'nin bıçaklarla alakası olmadığını tüm Türkiye bilir. Bıçağı kullanan grup kendi arkadaşlarını yaralayacak kadar pervasızdır ve bunu TGB'nin yaptığını söyleyecek kadar yalancıdır. Bu saldırılar Ankara'da, Hakkari'de ve Bitlis' te yapılanların devamıdır.

Bölünme temelli saldırıları yalan ifadelerle perdeleyemezler. Bu saldırılar açık bir şekilde 29 Ekim'i, Türk Bayrağı'nı, ülkemizin birliğini ve bu iradeyi üniversitelerde temsil edene TGB'yi hedef almaktadır. Bu saldırıları bilim, sanat ve Türk Gençliği'ni birleştiren etkinliklerle boşa çıkaracağız. Üniversitelerimizde bıçaklara ve sopalara geçit vermeyeceğiz.

Türkiye'yi bölmek isteyenlere en büyük cevabı 29 Ekim'de meydanlarda vereceğiz. Üniversitelerimizde Cumhuriyet Haftası etkinliklerini daha coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar