banner864

Meydanın Erdoğan’a tahsis edilmesine Türkiye Barolar Birliği’nden sert tepki 23 Mayıs 2015, 18:38

Vatan Partisi’nin Adana’da 29 Mayıs’ta yapacağı miting alanının il seçim kurulu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tahsis edilmesine Türkiye Barolar Birliği’nden sert tepki geldi. Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı, miting meydanları için karar verme yetkisinin ilçe seçim kurullarında olduğuna dikkat çekti, "İl Seçim Kurulu’nun siyasi bir karar aldığını" vurguladı.
Adana İlçe Seçim Kurulu’nun kararıyla 29 Mayıs için Vatan Partisi’ne verilen miting alanının İl Seçim Kurulu kararıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tahsis edilmesini Türkiye Barolar Birliği hukuksuz bir karar olarak yorumladı.

Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı, seçim sürecinde siyasi partilerin miting alanlarının organize yetkisinin İlçe Seçim Kurullarında olduğunu belirtti.

Yaltı, Erdoğan’ın bir siyasi parti lideri gibi seçim döneminde miting yapmasının Anayasa’nın 103’üncü maddesinde bulunan tarafsızlık ilkesine aykırı olduğuna dikkat çekti. 
 
HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: SABRİ KARA

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ismail :

meydan vatan partisinindir

Müberra GÜN :

dinleyen kim ki, ne desek, ne yapsak adam bildiğinden şaşmıyor. halkımız biraz uyanık olup 7 haziranda haddini bildirse çok iyi olacak artık. şahsen ben vatandaş olarak vatan partisinden taraf olarak olarak demokrasi, hak, adalet, özgürlük nedir bilmeyenlere bildirmek istiyorum yeter artık. haksızlıklar, adaletsizlikler, emperyalizme dur demenin vakti geldi de geçiyor bile. halk tercihini doğru kullanmayı bilmezse bu son seçim de olabilir.... sandıklara sahip çıkmak gerekiyor. yapılacak usulsüzlüklere karşı çıkmasını bilecek adalet adamlarına çok ihtiyaç var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar