Mezarlıklar bile özelleştirilecek 27 Aralık 2014, 18:03

“Torba Yasayla kentler daha da yaşanmaz hale gelecek” Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, T ürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yasasında yapılmak istenen değişikliklerin tehlikelerine dikkat çekti. Oda başkanı Ertuğrul Candaş, yasanın odaların kamucu ve toplumcu yanını yok edeceğini söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Meclise sunulan “3194 Sayılı İmar Kanunu tasarısı”na tepkiler gelmeye devam ediyor.
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ertuğrul Canbaş, başta mimar ve mühendisler olmak üzere geniş çevrelerin muhalefet ettiği tasarıyı değerlendirdi.

Candaş Meclise odaların kamucu ve toplumcu yanının yok edilmeye çalışıldığını söyledi.

Ertuğrul Candaş, torba yasayla birlikte mülkiyet konusu hakkında bu güne kadar bilinen mevzuatın değişeceğine dikkat çekti.

Mühendislerin itiraz noktalarından birisi de tasarıdaki mezarlıklarla ilgili madde. Candaş, taslağın talep edilmesi halinde özel mezarlıklara izin vereceğini belirtti.

Haber: Sabri Kara
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hakki :

cevrenize bakin, okuyan birilerini gorebiliyormusunuz . hemen hemen yok gibi iste okumayan toplumun basina bu gelir : gericilesir ve dincilesir (dindarlik degil) . dini bile cikar icin kullanan bir toplumolur. 600 yil kole gibi kullanilmis , ayak islerinden baska hicbir iste kullanilmamis cahil surusune ozgurluk bagislayan ulu onder ataturke bugun yapilanlar ve soylenenler aslinda bu durumlara ne kadar layik oldugumuzu gosteriyor .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar