banner864

Mezunlardan silah arkadaşlarına destek! 25 Mayıs 2014, 22:51

Türk Ordusu'na yapılan kumpasa karşı başlatılan Adalet Nöbeti'nin 21’inci günü geride kaldı. Anayasa Mahkemesi önünde nöbet sırası, 1974 Kara Harp okulu mezunlarındaydı. Türkiye’nin dört bir yanından, silah arkadaşları için toplanan mezunlar, "Sabrımız taşıyor. Adaletin önü açılsın" mesajı verdi.

Mezunlardan silah arkadaşlarına destek! paylaşan: ulusalkanal
Anayasa mahkemesi önündeki Adalet Nöbeti'nde sıra 1974 Kara Harp Okulu mezunlarındaydı.

21'inci gününü geride bırakan nöbet için 1974 Kara Harp okulu mezunları, Türkiye’nin dört bir yanından aileleri ile birlikte toplandı.

Harbiyeliler adına açıklamayı, aynı zamanda emekli bir asker olan  Türkiye Barolar Birliği Genel Başkan yardımcısı Avukat Başar Yaltı yaptı. Yaltı, Balyoz kararının sakıncalı bulunan mahkemeler tarafından verildiğini hatırlattı, "arkadaşlarımızın çığlıkları kulaklarımızdadır" dedi.

Yaltı, Cumhuriyet hukukuna olan inançlarını yitirmek istemediklerini dile getirdi.

Anayasa Mahkemesi'nin başvuruları bir an önce değerlendirmesini isteyen Yaltı, "adaletin önünün açılmasını" istedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ali Korkmaz :

Tutsak olan silah arkadaşlarımızın, vatan sevgisi, yurtseverliği, dürüstlüğü ve çalışkanlığının ne kadar yüksek ve suçsuz olduğu bilindiği halde, Silivri'de tutulmalarını, bir türlü hazmedemiyorum. Tüm devreler, aileleri ile birlikte, TBMM ve Gnkur. Bşk. Lığına gidip derdimizi anlatalım, gündem yaratalım. Kahramanlarımız için, bir şeyler yapalım. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar