banner864

MGK bitti, işte açıklama 26 Aralık 2013, 21:27

Milli Güvenlik Kurulu 2013 yılının son toplantısını 3,5 saatte tamamladı.
Kurul Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada "ülkemize sığınan Suriyeliler'in durumu gözden geçirilmiştir. Irak ile siyasi ve ekonomik ilişkilerimiz görüşülmüş, bu ülkedeki güvenlik ve istikrar durumu değerlendirilmiştir." ifadeleri yer aldı.  

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen ve 3,5 saat süren Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yapıldı.

Yılın son toplantısıyla ilgili, "Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini ilgilendiren olaylar ile bunlara karşı yürütülen faaliyetler görüşülmüş, bu kapsamda alınması gereken ilave tedbirler değerlendirilmiştir" denildi.

Toplantıda, Suriye'deki gelişmeler de görüşüldü. Suriye'deki gelişmelerin insani boyutunun, bölgesel güvenlik ve Türkiye'nin güvenliğine yönelik etkileri dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde ele alındığı ifade edildi.

Açıklamada, "Ülkede ihtilafın halkın meşru talep ve beklentileri doğrultusunda sona erdirilmesine yönelik yürütülen çabalarda gelinen aşama müzakere edilmiştir" denildi. Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin durumunun da gözden geçirildiği aktarıldı.

MGK toplantısında, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki gelişmeler de konuşuldu. Irak ile siyasi ve ekonomik ilişkilerin görüşüldüğü, Irak'taki güvenlik ve istikrar durumu değerlendirildi.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

sadettin pektaş :

Bizi ilgilendirecek bir sey yapmamislar kendilerine tesekkurler.bizde hersey yolunda sanki yaziklar olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar