banner864

MGK toplandı 27 Haziran 2014, 12:35

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı gerçekleşti. Açılım yasalarının devlet politikası olarak tayin edilmesi beklenen toplantıda, sürecin geldiği aşama değerlendirildi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, çocuklarını PKK'dan geri isteyen ailelerin çabasının takdir edildiği bildirildi. MGK toplantısında devlet içindeki illegal yapılara ilişkin adli ve idari işlemler hakkında da bilgi sunuldu.
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantı, 5 saat sürdü.

Açılım yasalarının devlet politikası haline gelmesi beklenen toplantıda, açılım sürecinde gelinen aşama değerlendirildi.

Diyarbakır'da başlayıp eylemlerini Ankara'ya taşıyan ve çocuklarını PKK'dan geri isteyen ailelerin durumu da MGK toplantısı gündemindeydi. Ailelerin çabalarının takdir edildiği bildirildi.

Paralel yapı olarak nitelendirilen Gülen örgütü yine MGK gündemindeydi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, devlet içindeki illegal yapılanmalara yönelik yürütülen adli ve idari işlemler hakkında Kurul'a bilgi sunulduğu belirtildi.

MGK'da, Irak'taki IŞİD terörü de değerlendirildi. Açıklamada, "Ülkenin toprak bütünlüğünün ve siyasal birliğinin korunması için Irak halkına desteğimizin devam edeceği belirtilmiştir. Bu ülkede tutulmakta olan Musul Başkonsolosluğumuz personeli ve şoförlerimizin durumları gözden geçirilmiştir" denildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder