MGK'da Atatürk'ün fotoğrafı kaldırıldı 31 Aralık 2014, 15:04

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, MGK Başkanlığı koltuğunun arkasında Atatürk'ün fotoğrafı yer almadı. Erdoğan'ın Atatürk fotoğrafı olmayan bir MGK düzenlemesi halkın tepkisine neden oldu.
Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, MGK Başkanlığı koltuğunun arkasında Atatürk'ün fotoğrafı yer almadı. Erdoğan'ın Atatürk fotoğrafı olmayan bir MGK düzenlemesi halkın tepkisine neden oldu.

2014 yılının son MGK toplantısı, hem mahkeme kararı çiğnenerek AOÇ arazisine inşa edilmesi hem de masraflarının 700 milyon lirayı aşması nedeniyle tepki çeken Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk kez toplandı. Devletin zirvesinin bir araya geldiği MGK toplantılarında, daha önce kurulun başı Cumhurbaşkanı’nın arkasında Atatürk fotoğrafı yer almaktaydı. Ancak dünkü MGK’da Atatürk fotoğrafının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında olmaması dikkat çekti.Aydınlık
Etiketler

Yorumlar

muhtarturk :

bunlarda ne din nede iman var.avrupalıya gavur diyenler bunlardan daha müslüman.müslüman olan yalan söylemez kin beslemez nefret etmez gerçekleri inkar etmez.bunalar atatürk'ü nekadar inkar etseler nekadar gizleseler bu milletin kalbinden silemezler öyleki bunlar atatürk'ün ayakkabısın çamuru bile olamazlar.ne mutlu türküm diyene

Cem Hayrullah Özbudun :

Anayasamızın 103. Maddesinde Cumhurbaşkanı'nın göreve başlarken TBMM önünde şu şekilde şerefi üzerine yemin etme mecburiyeti vardır ve o yüce makamın görevleri bu yeminin içerisinde net bir biçimde tarif edilmektedir...Aksini yapmak o sıfata laik olmamakla eşdegerdir: "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devletin varlığı ve bağımsızlını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağıma, anayasa, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına, laik Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetten yararlanması ülküsünden ayrılmayacağımı T.C.nin şan ve şerefini korumak, yükseltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük Türk milleti ve tarih huzurunda namusum ve şerefim üzerine and içerim."

E.Özaydin :

yedikleri yemegin tabagini kirletme olayi burdur iste , tüm ciplakligi ile görün

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar