banner864

MGK'da kritik rapor 06 Kasım 2014, 14:59

Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, PKK'nın eylem hazırlıklarına ilişkin çarpıcı bir raporun görüşüldüğü ortaya çıktı. Rapora göre; PKK son 3 hafta içinde binlerce silah ve mühimmatı sınırlardan geçirdi. Silahlar dağ kadrosundan şehir merkezlerine kaydırıldı. Hedefte güvenlik birimleri, kamu kurumları ve siyasi partiler var.
PKK dağdaki silahları şehirlere kaydırdı, önemli eylemlere hazırlanıyor...

Bu bilgi, Milli Güvenlik Kurulu'nda masaya yatırılan önemli bir istiihbarat raporunda yer aldı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, Milli güvenlik Kurulu toplantısında görüşülen bir istihbarat raporunu köşesine taşıdı. Rapor, PKK'nın şehir merkezlerine silah ve mühimmat yığınağı yaptığın ve kanlı eylemler hazırlığında olduğunu ortaya çıkardı.

Takan yazısında, PKK tarafından YDG-H adlı şehir yapılanmasına gönderilirken Şırnak’ta ele geçirilen 48 Kalaşnikof tüfek ile 2 adet roketatarın yem olduğunu belirtti. Jandarma istihbarat raporuna göre, örgütün Kuzey Irak’tan bin 500’e yakın uzun namlulu silah, 50 adet roketatar, 350 veya 400 adet roket başlığı, 3 veya 3,5 ton patlayıcı gönderdi.

Ancak daha vahim olanı, 30 Ekim’deki Milli Güvenlik Kurulu toplantısında görüşülen bir istihbarat raporuydu. Raporda, PKK'nın kırsal alandaki eylem tarzını kent merkezlerinde de uygulamak istediği, silah sevkiyatının bu nedenle hızlandırıldığı belirtildi.

10 saat 20 dakika süren MGK'da görüşülen rapora göre; PKK'nın gönderdiği mühimmatlar arasında el bombası, Roketatar, LAV, Doçka Uçaksavar, Kanas Keskin Nişancı Tüfeği, Kalaşnikof Piyade Tüfeği, Susturuculu Tabanca ve silahlar bulunuyor.

PKK'nın kent merkezindeki hedefi ise güvenlik güçleri, kamu kurumları ve PKK karşıtı siyasi parti ve oluşumlar olacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar