banner864

MHP'de Engin Alan depremi! 18 Mart 2015, 12:31

Balyoz kumpasında yargılanırken aday gösterildiği MHP'den milletvekili seçilen Eski Özel Kuvvetler Komutanı Emekli Korgeneral Engin Alan'ın MHP'den tekrar aday olmayacağı iddia edildi.
Eski Özel Kuvvetler Komutanı Emekli Korgeneral Engin Alan… Öcalan'ı Kenya'dan Türkiye'ye getiren özel ekipte yer alan isimlerden biri…

Ağustos 2005'de emekli oldu, 2010'da terör örgütü üyesi ve yöneticisi olduğu iddiasıyla Balyoz kumpasında tutuklanarak cezaevine konuldu.

2011'de aday gösterildiği MHP'den İstanbul milletvekili seçildi. 2012'de Balyoz kumpasıyla 18 yıl hapse mahkûm edildi. Alan, 2014'te Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı ile tahliye edildi. Ardından Milletvekilliği görevine resmen başladı.

Odatv'den Müyesser Yıldız, yaklaşık 1 yıldır milletvekili olan Engin Alan'la ilgili son derece önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Alan 7 Haziran seçimlerinde MHP'den tekrar aday olmayacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan Hürriyet gazetesine verdiği röportaj'da Ergenekon ve Balyoz'da yargılanan komutanlar için "Darbe heveslileri" yorumunu yapmıştı. Devlet Bahçeli de 'Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedik' demişti.

Bu gelişmelerden sonra, MHP'li Engin Alan'ın yeniden MHP'den milletvekili adayı olmamaya kesin karar verdiği belirtildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hayri :

engin alan, paşam vatan da bulusalım

kuvay-ı milliye :

vatan'da birleşiyoruz

hayri :

engin alan ı mhp hala anlayamadı

erdoğan :

ben bu değerli komutanların aklına şaşıyorum nasıl oluyorda bugüne kadar görev yaptıkları partinin kimin hizmetinde olduğunu anlıyamıyorlar ychp mhp aralarındaki fark ne çok yazık çok yazık

korkut türk :

mhp de bahceli, chp de dersimli kemal oldugu sürece bu partilerin basarili olmalari beklenemez,engin alan vatan partisine giderse hic sasirmam.ayrica,cok önemli sayida mhp ve chp secmeninin vatan partisini tercih edeceklerini düsünüyorum.

Caner :

vatan'a geliniz pasam

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar