banner864

MHP'de ortalık fena karıştı 19 Mart 2015, 16:40

Milletvekili aday adaylığı başvuruları sona eren MHP'de ortalık fena karıştı. Engin Alan'ın ardından, Sinan Oğan'ın da adaylık başvurusu yapmaması, parti tabanında ciddi rahatsızlığa yol açtı. Yusuf Halaçoğlu'nun sosyal medyadan yaptığı açıklamalar ise gerilime tuz biber oldu.
 Önce Engin Alan, ardından; Sinan Oğan, Tunca Toskay, Reşat Doğru, Enver Erdem ve Sümer Oral. Bu 6 isim Haziran'da yapılacak seçim için MHP'den tekrar aday adayı olmadı.
MHP'deki karışıklık, Balyoz davasından cezaevinde yatan İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın, partinin üst yönetiminden gelen "Darbe Hevesiydi" açıklamasının üzerine aday olmayacağının basına yansımasıyla başladı. 46 yıllık partideki tartışma, saman alevi gibi büyüdü.

Twitter'dan parti tabanından gelen tepkilerden bunalan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu yaptığı açıklamalarla tartışmayı körükledi. Halaçoğlu, Engin Alan'ın "sabıka kaydı engeline takıldığı için aday olmadığını" iddia etti.

Halaçoğlu bir takipçisinin "Sinan Oğan ve Engin Alan yoksa ülkücüler seçimde biraz düşünecektir" mesajına verdiği yanıtta "Sayın Alan maalesef sabıka kaydı engeline takıldı. Sinan Bey ise kendi arzusuyla başkanı olduğu kurum için başvurmadı" diye yazdı.

Sinan Oğan, Halaçoğlu'nun mesajına anında yanıt verdi; "Yusuf beyin şahsımla ilgili yaptığı bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır" dedi. Parti tabanında, Devlet Bahçeli'nin kendisine rakip gördüğü Oğan'a "Aday göstermeyeceğim" mesajı gönderdiği, Oğan'ın da bu nedenle adaylık başvurusu yapmadığı iddiaları ediliyor.

Halaçoğlu'na bir yanıtta Engin Alan'ın kızı Tülin Alan Pekkoç'tan geldi. Tülin Alan "Aynı davadan yargılanan Albay Hanefi Yıldım'ın mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alıp aday adayı olabildiğini" yazdı.

Halaçoğlu'nun "Bildiğim kadarıyla Engin Alan da idare mahkemesine başvurdu." demesi üzerine Tülin Alan "Doğrudur, ben de bunu yazdım, yani aday adayı olmama sebebi bu değildir sonucu çıkıyor." yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mine :

sinan ogan istifa etti ise yaşaaasııın ülküdaşlarım uyanacaaak! ama ben yine de vatan partisine oyumu verecem.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar