banner864

MHP'den tek şartlı 'azınlık hükümeti' açıklaması 04 Ağustos 2015, 15:13

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, erken seçime gidilmesi koşuluyla azınlık hükümetine destek verebileceklerini açıkladı. Yalçın, "Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi lazım" dedi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine Kasım ayında erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söyledi.

Reuters'a konuşan Yalçın, "AKP'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor. Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar" dedi.

"SÖZ KONUSU OLAMAZ" DENİLMİŞTİ

Gün içerisinde BBC Türkçe'ye de konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “7 Haziran’da millet AKP’yi tek başına iktidardan indirdiyse MHP’nin, AKP azınlık hükümetine destek vermesi söz konusu olamaz” ifadelerini kullanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder