banner864

MHP'li Adan: Darbe heveslileri 16 Mart 2015, 15:29

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Ergenekon ve Balyoz kumpasları için "Darbe hevesi" yorumunu yaptı. "Bahçeli darbe heveslilerinin hevesini kursağında bıraktı" diyen Adan, "Balyoz'dan yargılanan Engin Alan neden sizin partinizde?" sorusuna da ilginç bir yanıt verdi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, F tipi örgütün Türk Ordusu ve İşçi Partisi'ne yönelik kumpaslarını savundu. Adan, Ergenekon ve Balyoz'da gözaltına alınıp tutuklananlar için "Darbe heveslileri" yorumunu yaptı.

Adan, Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda, Türkiye'nin yakın tarihine damga vuran davaları değerlendirdi. Adan, "Bir dönem darbeci düşünen bazı askerlerin MHP liderine yönelik söyledikleri medyaya yansıdı. MHP neden sokağa çıkmıyor diye şikâyet edenler var." ifadelerini kullandı.

Adan, "Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılananlardan bir kısmının darbeci olduğunu kabul etmiş olmuyor musunuz?" sorusuna "E yargılandılar. Bir şey var oralarda." yanıtını verdi.

Celal Adan, "Bahçeli bir taraftan darbe heveslilerinin hevesini kursağında bırakmış, öbür taraftan da Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin ancak demokrasi korunarak sağlanabileceğine öncülük yapmış tek siyasi liderdir." ifadelerini kullandı.

Ergenekon ve Balyoz için "Darbe heveslileri" diyen Adan, kumpas davalarda yargılnana Emekli Korgeneral Engin Alan’ı ise ayrı tuttu. Adan, "Engin Alan'ın bizim partimizde olmasının sebebi başka. Engin Alan Paşa o bölgede teröre karşı mücadele vermiş bir askerimiz." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Erdem Turan :

mhp görevini yapıyor , kitlesini sokağa dökmemek için elinden geleni yapıyorlar , mazAllah yönetim değişir milli hükümet gelir falan neme lazım. çakma ülkücüler sizi.

Ali :

i̇şte mhp bu ve bunun gibi kafalar yüzünden bu halde! zavallılar ne diyelim!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar