MHP'li Sancaklı Koalisyon ortağını açıkladı! 27 Nisan 2015, 18:48

Koalisyon tartışmalarıyla ilgili bir açıklama da MHP MYK Üyesi ve Kocaeli 1'inci sıra Milletvekili adayı Saffet Sancaklı'dan geldi. Sancak'lı AKP ile koalisyon yapacaklarını söyledi.
 Eski milli futbolcu, MHP MYK üyesi ve Kocaeli 1'inci sıra milletvekili adayı Saffat Sancaklı, 7 Haziran seçimlerinden sonra ufukta AKP-MHP koalisyonunun gözüktüğünü iddia etti.
Bizim Kocaeli gazetesine konuşan Sancaklı, AKP’nin kesinlikle tek başına iktidara gelemeyeceğini ve MHP’den başka bir partiyle koalisyon şansının olmadığını söyledi.

HDP'nin barajı geçeceğini de ima eden Sancaklı'ya göre AKP, HDP ile koalisyon yaparsa Öcalan'in serbest bırakılması gerekeceğini, AKP’nin bu riski almayarak MHP ile koalisyon yapacağını savundu. 

Sancaklı, MHP tabanının uzun zamandır sıkıntı yaşadığını, artık iktidar olmak istediğini de söyledi. Sancaklı'ya göre AKP ile yapılacak koalisyonda başta içişleri olmak üzere bazı bakanlıklar da MHP’de olacak.

Hakkında yapılan ‘Spor Bakanı’ yakıştırmalarının kendisini sevindirdiğini ve mutlu ettiğini söyleyen Sancaklı, Spor Bakanlığı’nın MHP’de olması halinde büyük olasılıkla bakan olabileceğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Murat ÖZKAN :

ülkücülere, ülkücü harekete dolayısıyla türki̇ye cumhuri̇yeti̇ne ve mi̇lli̇ değerleri̇ne on üç yildir her türlü hakareti̇ ve zulmü yapan yalanla talanla anilan bu şebekeyle si̇yasi̇ i̇kbal i̇çi̇n koali̇syon kuracak bi̇r mhp'ni̇n bu büyük mi̇lleti̇n nazarinda hdp den bi̇r farki kalmayacaği ve tari̇he bu i̇hanetle kaydedi̇leceği̇ asla göz ardi edi̇lemeyecek bi̇r gerçekti̇r

Yıldırım Sancak :

inanmıyorum, saffet sancaklı böyle söz etmez. bu ancak konuşmanın bir yerini cımbızlamışlardır.

Ömer ASLAN :

bende ; alper fenerci gibi ; saçmalama saffet.....haddi̇ni̇ bi̇l.... mhp nin hırsızlarla işi olmaz.....diyorum...

Alper Fenerci :

saçmalama saffet.....haddi̇ni̇ bi̇l.....

Hamza Parıltı :

ben mhp nin ve mhp lilerin vatan hainleri ile işbirliği yapacaklarına inanmak istemiyorum.o zaman mhp ile hdp nin ne farkı kalır.bu hem mhp nin hem de türkiyenin kesin sonu olur.akp den hesap sorulması gerekirken bunlarla ortaklık bunların suçlarına ortak olmak demek değilmidir.

RahmiŞenöz :

saffetin bu söyledikleri gerçekten dogru ise,baştan aşagı saçmalamış derim.olmaz öyle şey.

vatan seven :

olmaz öyle sey ,yalandır umarım bu haber

Gürhan Salihlili :

yani mhp'nin %15 oy alması mümkün değil, %21 oy alması ise uçuk kaçık bir fantazidir...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar