banner864

MHP Milletvekili Adayı İhsanoğlu'ndan dikkat çeken HDP değerlendirmesi 17 Mayıs 2015, 16:43

MHP Milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan HDP ile ilgili dikkat çeken bir değerlendirme geldi. HDP'nin barajı geçip geçemeyeceği ile ilgili olarak gönlünden geçeni açıklayan İhsanoğlu, "Meşru yolu deniyorlar; bence ön kapıdan girmek arka kapıdan girmekten daha iyidir" dedi.
CHP ve MHP'nin çatı adayı olarak girdiği Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden şimdi ise MHP'den milletvekilli adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, gönlünden geçenleri anlattı.

İhsanoğlu Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajında, HDP'ye oy istedi.  
"AKP koalisyonuna katılan değişik unsurlar, AKP'yi terk ediyor. Bugün muhafazakâr ve milliyetçi grup terk ediyor. (...) Burada iki büyük kayış var, Türk oylarında MHP'ye, Kürt oylarında da HDP'ye."

İhsanoğlu HDP'nin baraj tartışmalarıyla ilgili de konuştu, gönlünden geçeni açıkladı.
"HDP zaten Meclisin içerisinde ve Meclisin içerisine arka kapıdan giriyor. Yani bağımsız adaylar seçiliyor, bağımsız giriyorlar ve sonra parti grubu kuruyorlardı. Şimdi, yine şahsi görüşüm, parti amblemi altında girmeyi deniyorlar. Meşru yolu deniyorlar; bence ön kapıdan girmek arka kapıdan girmekten daha iyidir."

MHP'den, HDP ile ilgili benzer bir değerlendirme de geçen hafta Meral Akşener'den gelmişti. Akşener katıldığı TV programında HDP'nin barajı geçmesinin kendisi için sakıncasının olmadığını söylemişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hepsi aynı :

bunların çizgileri hep aynı nasılsa el birliği'yle ülke bölme yarışına girdiler birbirlerine rica ederim siz önden buyurun diye yol gösteriyorlar yazık halkın haline vatan hainleriyle sarıldık .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar