banner864

MHP'de kurultay çağrısı 27 Ağustos 2014, 18:21

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan mağlubiyet CHP'nin ardından MHP'de de kurultay seslerinin yükselmesine neden oldu. 21. Dönem MHP Yozgat Milletvekili Mesut Türker, MHP üst yönetiminin partiyi umutsuzluğa sürüklediğini söyleyerek olağanüstü kurultayı toplama çağrısında bulundu.
10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim yenilgisi, CHP'nin ardından MHP'de de kurultay taleplerini yükseltti. 2012 yılında yapılan MHP kongresinde Bahçeli'ye rakip olan Musavat Dervişoğlu'nun olağanüstü kurultay çağrısında bulunmuştu. Benzer bir çağrı 21. Dönem MHP Yozgat Milletvekili Mesut Türker'den geldi. MHP üst yönetiminin partiyi umutsuzluğa sürüklediğini belirten Türker, olağanüstü kurultayı toplama çağrısı yaptı.

"Kutsal Başkaldırı" adında bir hareket başlattıklarını belirten Türker, kurultaya mevcut yönetimin istifa ederek geçici olarak oluşturulan yönetimle gidilmesi gerektiğini söyledi.

Eski MHP milletvekilinin çağrısında MHP yönetiminin "son derece cılız tavırlarla AKP şovenizmine mahkum olduğu" ifadesi yer aldı. "Türk Milleti açısından olağanüstü vahim bir tablo" olduğunu belirten Türker,  "olağanüstü genel kurul kararı alınmalı ve genel kurul tarihi kamuoyuna deklare edilmelidir." dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Emre :

Ne zaman basi dara dusse AKP nin, ikinci dayanak gorevi goren parti,,,Koca MHP nin dustugu duruma bak...Herkesin sapkasini onune koyup dusunmesi lazim...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder