MHP'den ilk açıklama geldi 03 Ekim 2014, 15:36

Tezkere sonrası MHP'den ilk açıklama Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin'den geldi. Çetin, "tezkere ile PKK ve öteki terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı daha aktif mücadele imkânı yaratılmıştır" dedi.
MHP'den tezekere sonrası ile açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin, "tezkere terörle müzakere yerine mücadelenin başlangıcı olmalıdır" başlıklı yazılı bir açıklama yaptı.
Çetin, "Tezkere ile Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden Irak ve Suriye'deki gelişmeler ve IŞİD, PKK, PYD gibi terör örgütlerine karşı kullanılmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sınır ötesi harekât ve müdahale yetkisi verilmiştir" dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı , tezekerenin PKK ve diğer terör örgütleriyle aktif mücadele imkanı yaratıldığını belirtti.

Şevkat Çetin, "ABD'nin oluşturduğu savaş koalisyonu, PKK ve uzantılarını bir terör örgütünden daha çok müttefik gibi algılamaktadır" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı, tezkereye karşı çıkan CHP ve HDP'ye de tepki gösterdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mehmet onur :

bırakın artık desteği bende bir türk milliyetçisiyim ama akpye destek artık bıktırdı

mehmet onur :

nasıl yani pyd ile beraber işide savaş açmak osilahların pkk veya pydnin eline geçip dönüp bizleri vurmasını mı istiyorsunuz

aslantürk :

mhp nin her tarafi aciklama olsa ne olur, olmasa ne olur.mhp nin hic bir hareketi inandirici degildir, bahceli mhp nin pusulasini bozmustur.

Burak ÖZTÜRK :

tezkere kabul edilmeliydi. biz koalisyonda olsak da olmasak da bu operasyon gerçekleşecek. burnumuzun dibindeki yerlerin kaderini başka ülkeler belirleyemez. mhp'ye koltuk değeneyi diyen arkadaş. senin sınırlarındaki kararı başka ülkeler mi versin?

gerçekci :

Helal olsun sana stepnesin, hep stepne kalıcaksın.

adi toyal :

Çizgisini şaşiran bir partiden anca bu açıklama gelir

Mustafa halıcı :

Her zamanki koltuk degnegi mantığı mhp den ancak bu tarz bir açıklama gelir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar