banner864

Milletin Çankaya stratejisi 30 Haziran 2014, 10:08

Bu köşede onlar "emekli" sıfatıyla anılmıyor. Tüma. Soner Polat, 28 Haziran 2014 Cumartesi günü Ulusal Kanal beyazcamında çok önemli saptamalarda bulundu. Özeti şöyle:

Ekmeleddin İhsanoğlu, Tayyip Erdoğan'ın karşısına yenilsin diye çıkarılan adaydır.

Tayyip Erdoğan ise, zaten yenilmiştir, artık Türkiye'yi yönetemez.

Yenilenlerin karşısına, onları yenecek olanların adayını çıkartmak durumundayız.

Mücadele, Cumhuriyet Devrimini yıkma girişiminde olanlar ile Cumhuriyet Devrimini tamamlama kararında olanlar arasındadır.

Bu büyük mücadelede Cumhuriyet Devrimciliği, Çankaya için mücadele alanının dışına atılamaz. Önümüzde Yeni Türkiye'yi kurma görevi var. O görev için mücadele mevzisinde olmak, belirleyicidir.

STRATEJİK BAKIŞ

Umarım, Tüma. Soner Polat arkadaşım, benim bu özetimi beğenir.

Başarı için stratejik bakışa ihtiyacımız var. Savaşlar elbette güçle kazanılıyor, ancak o güçleri doğru mevzilendirmek ve seferber etmek, doğru program ve doğru stratejiyle oluyor. Soner Polat, önümüze başarı için doğru mevzilenmeyi koymuştur.

Cumhuriyet için mevzilenme, aynı zamanda Millet ve Vatan Bütünlüğü için mevzilenmedir. Bizim milletimizi ve vatanımızı Kemalist Devrim bütünleştirdi. Bu açıdan savaş Birlik ile Bölünme arasındaki savaştır.

CUMHURİYET SAVAŞI İLE MİLLET VE VATAN SAVAŞININ BİRLEŞMESİ

Yine aynı Cumartesi günü umarım, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde Yalçın Doğan, Güneri Civaoğlu ve Taha Akyol'un yazılarını okumuşsunuzdur. AKP-PKK-CHP yöneticilerinin üzerinde birleştikleri Yeni Açılım'ın "Federal ve Bölünmüş Türkiye" projesinin stratejik adımı olduğunu saptıyorlar.

Çankaya Savaşı, artık yalnız Cumhuriyet Savaşı değil, Vatan Savaşıdır. Bu savaşta, MHP Yönetimi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstererek Atlantik cephesinin "Atuşağı" rolüyle sahne almaktadır.

STRATEJİK YENEN VE STRATEJİK YENİKLER


Cumhuriyeti yıkan ve Vatanı bölen Atlantik projesinin iki adayı var. İhsanoğlu'nu aday gösterenler, tilkinin önüne tavuk atmışlardır. Onlara bu görev verilmiştir. Atlantik demokrasisi işte böyle bir şey.

Ne var ki meydan onlara bırakılmayacaktır. Cumhuriyet ve Vatan Güçleri de Çankaya Savaşındadır. Zaten bu savaş onların savaşıdır. Savaş yenilenler arasında değil, stratejik yenenler ile stratejik yenikler arasındadır.

Tilki, tavuğu yiyebilir ama Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti'ni yiyemez. Bu saptama, stratejik dönemin sonucunu belirliyor. Kuşkusuz arada aşamalar var, çeşitli mücadelelerden geçerek oraya ulaşacağız.

Cumhuriyet Güçleri, Cumhurbaşkanlığı seçiminden başarıyla çıkabilir, bunun koşulları vardır. Çankaya Savaşının stratejisini de kurmak durumundayız. Bu strateji, Kemalist Devrimi tamamlama stratejisi içinde bugünkü aşamanın başarı yolunu ve araçlarını belirliyor.

ÇANKAYA SAVAŞININ BİRİNCİ TURU


Cumhurbaşkanlığı seçiminin 10 Ağustos'ta sonuçlanacak birinci aşamasında, Tayyip Erdoğan'ın yüzde 51 oy almasını önleyecek tek bir çözüm var: Yirmi milletvekilinin Cumhuriyetin adayını göstermesi. O zaman Cumhuriyet Devrimini savunan kararlı seçmenin sandığa gitmesini sağlayacağız ve Tayyip Erdoğan'ın oyları yüzde 50'nin altında kalacaktır.

Birinci turda, Cumhuriyetin adayı, Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan daha çok oy alacaktır. CHP ve MHP tabanındaki önemli bir kesimle birlikte Türkiye'nin diri güçleri, oylarını Cumhuriyet ve Vatan için kullanacaktır.

2013 yılının Haziran-Temmuz Halk Ayaklanmasının güçleri, Cumhuriyetin adayı için ayağa kalkacaklardır. Alanlar, Cumhuriyetin alanları olacaktır. Atlantik'in Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli ikilisi miting yapamaz durumdayken, büyük kitleler mücadele alanlarına çıkacaktır. Ellerinde Türk bayrakları ve dillerinde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı ile o büyük güç, Türkiye'nin geleceğini belirleyecek güçtür. Stratejik galip en sonunda onlardır.

Bugün Tayyip Erdoğan'a karşı Cumhuriyet dinamiğini harekete geçirecek çıkış, Cumhuriyetin adayını göstermektir. Yirmi milletvekilinin büyük sorumluluğu buradadır.

ÇANKAYA SAVAŞININ İKİNCİ TURU

İkinci turda, cepheler arasındaki karışıklık ve bulanıklık ortadan kalkacaktır. Cumhuriyet Devriminin adayı ile Cumhuriyet düşmanlarının asıl adayı Recep Tayyip Erdoğan karşı karşıya geleceklerdir. Mücadele, artık Cumhuriyet Devrimi ile Cumhuriyet yıkıcılığı arasında olacaktır. Bu savaş aynı zamanda Vatan Bütünlüğü ile Vatan Bölücülüğü arasındaki savaştır.

Doğru stratejiyi izlediğimiz zaman, Cumhuriyet+Vatan güçleri, özellikle ikinci turda MHP seçmeniyle ve bir kısım AKP seçmeniyle de birleşecektir. MHP yönetimi Atlantik cephesinde yer alabilir ama MHP tabanı Cumhuriyet ve Vatan güçlerinin içindedir.

Kaldı ki, Sıcak Para Ekonomisi ile Üretim Ekonomisi seçenekleri de hızla Türkiye'nin gündemine giriyor. Üretim Ekonomisi, Cumhuriyet+Vatan seçeneğinin ekonomisidir. Bu açıdan ekonomiden etkilenen geniş emekçi kitleler ile Cumhuriyet arasındaki birlikteliği oluşturmanın koşulları da önümüzdedir.

YENİDEN

KAZANMANIN SIRRI


Milletin Çankaya stratejisi, iki aşamalıdır.

Birleştirilecek güçler, Cumhuriyet+Vatan+Üretim Ekonomisi programının güçleridir. Doğru mevzi buradadır.

Cumhuriyetin Çankayası için mücadele, çetin geçecek.

Kararlılık çok önemli.

Doğru mevzilenme yanında çetin mücadele ruhu, başarının anahtarı olarak gözüküyor.

Doğu Perinçek
Aydınlık/Rota


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar