Milletvekili partilileri İhsanoğlu için tehdit etti 25 Haziran 2014, 15:14

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl teşkilatını Ekmeleddin İhsanoğlu için çalışmaya zorladı. Haydar Akar, seçim sonucuna göre başarı ve başarısızlığın değerlendirileceği tehdidinde bulundu.
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl teşkilatını Ekmeleddin İhsanoğlu için çalışmaya zorladı. Haydar Akar, seçim sonucuna göre başarı ve başarısızlığın değerlendirileceği tehdidinde bulundu.

Manşet Kocaeli sitesinden Yılmaz Karabıyık'ın haberine göre; Bazı vekilleri, İhsanoğlu’nu kabullenmedi, tabandan da çatırtılar gelmeye başladı. Öyle ki ilimizdeki CHP’li yöneticiler şu ana kadar tek bir çalışma yürütmedi. Durumun farkında olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, yöneticileri ve tabanı uyardı, tartışmalara son vermelerini ve çalışmalarını istedi. CHP Genel Başkanı Kemal İhsanoğlu’nun, Kılıçdaroğlu’nun sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı istişareler sonucu ortaya çıkan aday profiline uygun olduğunu dile getiren Akar, bu saatten sonra macera aramaya gerek olmadığını, her şeyin bir yeri zamanı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı adayını seçtirmek için çok çalışmaları gerektiğini vurgulayan Akar, bu seçimlerden sonra başarı ve başarısızlığı da değerlendireceklerini belirterek bir nevi teşkilatlara gözdağı da verdi. Eleştirmenin en kolay yol olduğunu dile getiren Akar, “Zor olan çalışıp kazanmaktır” dedi. Akar, parti disiplinine uyup, Erdoğan’ın seçilmemesi için yoğun bir tempoda çalışmaları gerektiğini söyledi.

Akar’ın bu sözleri, Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek anlamında herhangi bir çalışmada bulunmayan, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’a ve ilçe başkanlarına açık bir uyarı olarak algılandı.

Aydınlık

Yorumlar

edat tunca :

haydar akar efendi sen milletin mi vekilisin yoksa kılıçdaroğlu nun mu? 10 ağustosta kılıçdaroğlu ile birlikte gömüleceksiniz.

dogrucu davut :

sanırım yorıum yapanların hic biri chp li degil sadece yandaslar rte ye cerilmeyen her oy kurtulusa giden adımdır

TARIK UZUN :

artik chp bi̇tmi̇şti̇r. bu seçi̇m i̇le kendi̇si̇ni̇ bi̇ti̇rmi̇şti̇r. artik kemi̇kleşmi̇ş oylarin bi̇le bu parti̇de i̇şi̇ olmayacak ve herkes görecekti̇r ki̇ yönünü i̇şçi̇ parti̇si̇ne döneceklerdi̇r.

LEYLA TAŞCİ SOSYAL DEMOKRAT BİR VATANDAŞ :

çalışsın da nasıl! duvardaki̇ resi̇m başka sen başka. i̇nanmadığı, güvenmediği bir kişi için nasıl çalışacak. kendisinin inanmadığı fikri ve düşünceyi üçüncü kişilere nasıl anlatacak. chp ni̇n tari̇hi̇ hatasi. beni̇mle konuşmaya gelsi̇n de bana bunu nasil anlatacak. ben o ki̇şi̇yi̇ nasil karşilayacağim. chp sayesi̇nde oy kullanmayacağim. ülkem deneme tahtasi deği̇l. bi̇li̇nmeyenleri̇ denemek i̇stemi̇yorum.

Bülent Reyhan :

haklısın vekil bey!bizler parti örgütleri ve chp seçmenlerişlarak, sizler milletvekilleri ve pm üyelerinin durumlarını zamanı gelince değerlendireceğiz.

melsa :

o seçimde içimden niye chp ye oy vermemek geçmiş şimdi daha iyi anlıyorum. oyum böylelerine gideceği içinmiş.

CENGİZ BUDAK :

umarim dik duruş sergiler il başkanlari ve bu adam için çalişmazzlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar