banner864

Milletvekilleri izin almadan konuşamayacak 22 Kasım 2014, 20:16

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “MİT CHP’yi karıştırmak için özel ekip kurdu” açıklamasından sonra milletvekillerine demeç yasağı geldi. Grup Başkanvekilleri tarafından imzalanarak milletvekillerine gönderilen genelgede, “izin alınmadan” konuşulmaması istendi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde “iç huzuru” sağlamak için ilginç bir yönteme başvuruldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra başlayan tartışma ve gerginliğin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan olağanüstü kurultay da bu gerginlik ve huzursuzluğa çare olmadı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun olağanüstü kurultaydan sonra TBMM’de milletvekilleri ile basına kapalı olarak yaptığı toplantıda “her kafadan bir ses çıkmaması” ve parti disiplinine uyulması uyarısı milletvekilleri tarafından ciddiye alınmadı.

Uyarıya rağmen milletvekilleri hemen hemen her konuda kendi düşüncelerini kamuoyuna açıkladı. CHP liderinin “MİT, CHP’yi karıştırmak için özel ekip kurdu” açıklamasından sonra  İzmir Milletvekili  Rıza Türmen’in basın toplantısında “içimiz zaten karışık. MİT’e gerek yok” sözü  Kılıçdaroğlu’nun sabrını taşırdı.

CHP lideri grup Başktanvekilleri, akif Hamzaçebi, Engin Altay ve Levent Gök’e, milletvekillerinin izinsiz konuşmaması için genelge yayınlamasını istedi. Bunun üzerine 3, grup başkanvekili imzasıyla milletvekillerine “ izinsiz konuşulmaması, demeç verilmemesi, parti aleyhine hareket edilmemesi uyarısı yapıldı.

Milletvekillerinin genelgeye uyup uymayacakları önümüzdeki günlerde belli olacak.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

korkut türk :

dersimli kemal, chp yi mit in karistirmasina gerek yok sen zaten chp yi makimum karistirdin. bugüne kadar chp ye senin verdigin zarari cumhuriyet tarihinde kimse vermemistir. bunlara dayanarak, mustafa kemal atatürk ün chp si bundan böyle isci partisi olacaktir. övünmek gibi olmasin simdiye kadar hic yanilmadim. sen de istersen yeni bir parti kurarsin, adini da dersimli kemal partisi koyarsin. hayirli olsun

kültigin :

milletin vekili konuşamayacaksa kim konuşacak? milletvekiliğinde parti disiplini diye birşey olmaz, milletvekili bağımsız olmalı,hür iradesi ile karar vermelidir.parti ne derse o olur mantığı miletvekili olmayan partilileri bağlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder