banner864

'Milli Biber Gazı' geliyor! 29 Eylül 2013, 10:10

Haziran Direnişi'nde halka karşı stokları tüketecek kadar yoğun biber gazı kullanan Emniyet, Türkiye'ye yönelik "biber gazı satışı durdurulsun" çağrıları sonrası harekete geçti.
AKP talimatıyla halkın sokağa çıktığı her eylemde biber gazı kullanan Emniyet, TÜBİTAK’tan “Biber gazı Türkiye’de üretilebilir” raporu aldı.

İki yıllık gazı Taksim'de kullandı

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Uluslararası Af Örgütü’nün Gezi eylemlerinde orantısız güç ve aşırı derecede biber gazı kullanılması nedeniyle Türkiye’ye biber gazı satışının durdurulmasına yönelik çağrısının ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü ‘milli biber gazı’ üretmek için TÜBİTAK’la çalışma başlattı. Emniyet, TÜBİTAK’ta tahlil yaptırıp, üretim ve diğer maliyetlerle ilgili gizli tuttuğu bir rapor hazırlattı. TÜBİTAK’tan biber gazının Türkiye’de üretilebileceği yolunda olumlu rapor alan Emniyet’in, önümüzdeki yıl üretim için ilgili firmalarla görüşmeye başlayacağı açıklandı. Emniyet, biber gazının hangi firma tarafından üretileceğini ise ihaleyle belirlemeyi planlıyor. Polis, 2 yılda kullanmayı öngördüğü biber gazını Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve ülke geneline yayılan eylemlerde kullandı. Gezi eylemleri öncesi 2015 yılına kadar gaz stoku bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, yoğun kullanım sonrası Brezilya ve İngiltere’den planlama dışı 150 bin adet ek biber gazı fişeği almış, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere gösterilerin yoğun olduğu illere biber gazı takviyesi yapmıştı.
 
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

milli gaz uretme plani ile tum kamu kuruluslarinin ozellestirilmesi cok zit dusmektedir, bu nedenle akp'nin "milli" atilimlarinin da rant atilimlari oldugunu dusunuyoruz. milliyetci halkdan oy kazanmak icin de kullanilmak istendiginden eminiz.

mdd :

hemen yeni bir firmalar kurulur, akbiber aş, akgaz ltd şirketi , gazın akı aş, gazak aş, helal gaz aş, bizimki daha helal gaz aş, gazın hası ve akı aş, bizimki daha ak gaz aş, pala gaz aş, aklatır aş, kurulur bu firmalardan kim akçeleri birilerine daha çok öderse ihaleyi alır.

tc ERMAN :

satilan kamu mallarini da millileştirseler de karlar yurtiçinde kalsa.

TC Anne :

amerika akp ye he demismi yani uretebilir demis oooo cok buyuk basari olmali...akp nin biber gazlarini kendileri yiyecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder