banner864

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden şok uyarı 02 Kasım 2013, 10:13

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara başı açık personelin türbanlı personele karşı provokatif eylemde bulunmaması için bir yazı gönderdi.
Öğretmenler mecburen bu yazıyı imzaladılar. İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda, "08/10/2013 tarihli ve 28789 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda başörtüsü ve türban dışındaki kılık kıyafetlerle görevini yerinde getirmek isteyen personellerin (Öğretmen, Memur, Hizmetli vb.) Okul Müdürleri tarafından uyarılması bu yönde oluşacak provokatif eylemlere izin verilmemesi, istismarların önlenmesi ve bu konuda duyarlı olunması hususunda gereğini önemle rica ederim" denildi.

'İmzalamazsak hakkımızda işlem başlatılır'

Belgenin fotoğrafının internet sitemize ulaştıran öğretmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kimliğini gizli tutarak

"Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan bir devlet okulunda öğretmen olarak görevimi sürdürmekteyim. Bu yazı 01.11.2013 'te tüm öğretmenlere imza karşılığı tebliğ edilmiştir. Yazı Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilçe okullarına gönderimiştir. Müdür yardımcımız görevi gereği öğretmenlere tek tek imzalatmıştır. Zorla imza attırma söz konusu değildir. Zaten biz memurlar resmi gelen her yazıyı imzalamak zorundayız. İmzalamazsak hakkımızda işlem başlatılır. Düzen bu şekildedir. Bir birey olarak başörtüsüne karşı değilim. Gayet normal bir uygulamadır. Acı olan nokta yazıda belitilen ibaredir. Biz burdan 'başörtülüye karışma, gözünüz diğerlerinin üzerinde olsun' anlamını çıkardık. Okul müdürleri de zorla baskı altına alınmaya çalışılıyor. Özgürlükler kesim ayırt etmeksizin herkese verilmelidir. Demokrasininde gereği budur. Bu yazı çoğu öğretmenimizi rahatsız etmiş durumdadır. Hatta bugün bazı arkadaşlarımız isteksiz şekilde derslerini vermeye çalışmaktadır. Bu şekildeki ayrımcılık ifadeleri motivasyon bozukluğu yaratmaktadır. Okulumuzda ayrışmalar başlamış durumda. Böyle yazılar bize imzalatılmasa inanın hiçbir şekilde sorun yaşamayız. Zaten demokratik bir ülke de olması gereken de bu. Ben hiçbir medya kuruluşuna söylemde bulunma hakkına sahip değilim. Bu nedenle sizlerden deşifre edilmeme isteğinde bulunuyorum. Saygılar" ifadelerini kullandı.

'Görevim gereği okullara gönderdim'

Belgenin altında imzası bulunan Şube Müdürü Mehmet Arı, "Yazı Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi, metnin içeriğine hiçbir müdahalede bulunmadan imzalayarak okullara gönderdim" diyen Arı, "Yazı 9 Ekim tarihinde geldi görevim gereği imzalayarak duyurdum, herhangi bir kelime eklemedim" dedi.

İşte şok eden o belge:Aydınlık

Yorumlar

derinsu :

Laiklik radikalizmin fren sistemiydi maalesf devre dışı, bundan sonra bu kamyon onların istediği yerde durmaz taliban son durak

sefa :

ülkeyi yavaş yavaş psikolojik savaşa sokacaklar ve yine silahla değil, masa başında kaybedeceğiz.

Emel Çelebi :

Atatürk'ün bize öğrettiği gibi ,her zaman Temiz ütülü, züppelikten uzak, çağdaş ülkelerdeki kamu çalışanlarının uygar kıyafetleri içinde Atatürk devrimlerinin takipçisi olarak işimizi. yapmaya devam edeceğiz.Oyuna gelmeyin.Sevgi ve saygılarımla...

erol :

demokrasi ile gelen fasizm ?

Semra Görür :

hiç şaşmayın,yakında başı açıklar için olacak bu durum!!!

serkan acarel :

baski diktatör politikasi, demokrasi bakislari sifira sayiliyor. hayirlisi olsun türkiye cumhuriyeti icin, cok kara bir yola saptiniz türk milleti, akp sayesinde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder